REKLAMA

Armia Kubusia pomogła Miłoszkowi. Zebrano całą potrzebną kwotę na operację w USA

PODKARPACIE. Dzisiaj mija miesiąc od śmierci 4 – miesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego, ale Jego odejście nie pójdzie na marne. – Dzięki Kubusiowi otworzyło się wiele serc na pomoc dla innych chorych dzieci – napisała Ewelina na stronie „Armia Kubusia pomaga Miłoszkowi”.

Kubuś od chwili urodzenia nie opuścił murów szpitala. Lekarze walczyli o jego życie, włączyli się w nią ludzie dobrej woli z całego Podkarpacia i kraju, ale rzeczywistość okazała się bezlitosna. Choć zebrano na operację serduszka połowę wymaganej kwoty, Kubuś operacji już nie doczekał. Po Jego śmierci grupa wspierająca leczenie i zbierająca pieniądze nie przestała jednak istnieć. Stała się „Armią Kubusia”, która zgromadziła 23 tysiące ludzi. To rodzice małego Wojownika zadecydowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 8-miesięcznego Miłoszka z Radomska, który ma bardzo poważną wadę serca. Ostatnią nadzieją dla dziecka jest operacja za granicą. Jej koszt to 1,5 mln zł.

W zbiórkę na rzecz Miłoszka włączyła się polska oszczepniczka Maria Andrejczyk, która wystawiła swój srebrny medal olimpijski zdobyty w Tokio na licytację. Krążek zlicytowała Żabka Polska za 200 tys. zł, ale firma poruszona „niezwykle pięknym i szlachetnym gestem” olimpijki zdecydowała, że medal u niej pozostanie.

Miesiąc po śmierci Kubusia, jak poinformowali na Fb administratorzy strony „Armia Kubusia pomaga Miłoszkowi”, po zsumowaniu wszystkich elementów składowych zbiórki na stronach: siepomaga, zrzutka, Fundacja „Kawałek Nieba”, Dobry Klik, GoFundMe okazało się, że jest już zebrana cała potrzebna kwota na leczenie Miłoszka.

Wspaniała Armio Kubusia, DZIĘKUJEMY Wam wszystkim! Przede wszystkim za to, że zostaliście z nami, że mimo złamanych serc szybko kolejny raz podjęliście rękawicę, by walczyć ramię w ramię o inne małe, bezbronne serduszko, o życie Miłka. Dziękujemy za każdą licytację, każdą wpłatę, każdą imprezę lokalną, każde udostępnienie, każdy pomysł, podpowiedź, każde dobre słowo i za każdy dzień wiary w to, że uda się zebrać tak kolosalną kwotę! To był zaszczyt tworzyć tę Grupę razem z Wami! – napisali jej twórcy na Fb.


foto (2): zbiórka na siepomaga.pl

19-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)