REKLAMA

Alert RCB ostrzega Polaków: „Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków przed gwałtowną zmianą pogody. W kilku województwach nadano ostrzeżenia o trudnych warunkach pogodowych. RCB apeluje aby, jeśli to możliwe, „zostać w domu”. W obszarze tatrzańskim pojawił się również alert lawinowy.

Szturmujący Polskę Cyklon Piotr zaniepokoił Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, zmuszając je do wzmożonej pracy. Pogoda gwałtownie pogorszyła się niemal w całym kraju. Na wielu terenach ponownie spadł śnieg, któremu często towarzyszą gwałtowne podmuchy wiatru. RCB zdecydowało się wystosować alert w kilku województwach, najbardziej narażonych na niebezpieczne zmiany pogody. Sytuacja ma być najcięższa w województwach kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim oraz w części małopolskiego i śląskiego.

– Uwaga! Dziś i jutro (3 i 4 lutego) intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach. Jeśli możesz, zostań w domu – alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Specjalny komunikat otrzymał również powiat tatrzański, gdzie RCB apeluje o szczególną ostrożność.

– Jeżeli jesteś w górach lub rejonie podgórskim, zwróć uwagę na komunikaty lawinowe. Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj plany do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności i doświadczenia zimowego – przekazał alert RCB.

źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

04-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: