REKLAMA

Aktywne wakacje w Fundacji Pomocy Dzieciom (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW. Tegoroczne wakacje w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak rozpoczęły się od ogniska integracyjnego dla dzieci i ich rodziców. Przedstawiono także prowadzących zajęcia wakacyjne oraz pokrótce omówiono zakres warsztatów.

P7204814-scaled

Cykl warsztatów wokalno-instrumentalnych prowadziła p. Sabina Wożniak w ramach projektu pn. „Artystyczna Podróż” współfinansowanego ze środków Gminy Brzozów. Dzieci na tych zajęciach uczyły się czym jest muzyka, miały okazję zagrać na różnych instrumentach oraz udoskonalić swoje talenty wokalne. Bardzo podobała im się gra na Bum Bum Rurkach, która polegała na wystukiwaniu odpowiedniego rytmu danej piosenki.

Pani Anna Brodzicka-Woźniak prowadziła warsztaty z papieroplastyki, również w ramach projektu „Artystyczna podróż”. Uczestnicy świetnie się bawili przy wykonywaniu cudownych prac z papieru. Dzieci na tych zajęciach mogły puścić wodze fantazji i w kreatywny sposób wyrazić siebie i swoje uczucia.

Warsztaty kreatywne prowadziła p. Beata Szostak. Dzieci wykonywały kukiełki owocowe stworzone z bibuły, sowy i liski z rolek po papierze toaletowym oraz cudowne łapacze snów wykonane z papierowych talerzyków.

Na wakacjach odbywały się również warsztaty z robotyki i programowania pt. „Z Polski na Marsa: Brzozów” w ramach projektu „Kosmiczne wakacje”. Prowadzącym był p. Kamil Misiurek. Utworzone zostały dwie grupy wiekowe. Starsza grupa pracowała nad wizualnym wykończeniem łazika pn. „Marsjańska Mrówka” oraz nad stworzeniem makiety Marsa, jako podłoże do łazika. Młodsza grupa próbowała swoich sił z programem “Kerbal Space Program”, który jest symulatorem lotu kosmicznego. Mogli w tym programie zbudować swoją własną rakietę kosmiczną i wypróbować ją podczas lotu w kosmos na symulatorze. Projekt „Kosmiczne wakacje” sponsorowany przez PSB Mrówka Brzozów.

W ostatnim tygodniu sierpnia zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące wakacje w naszej Fundacji. Przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami oraz wolontariuszami grupa wokalno-instrumentalna zaprezentowała to czego nauczyli się na warsztatach. Przepięknie zaśpiewali kilka piosenek oraz jeden utwór wykonali przy użyciu Bum Bum Rurek. Widownia była zachwycona ich występem, oklaskom nie było końca.

Od września będą kontynuowane zajęcia dla dzieci, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Autor: Fundacja Pomocy Dzieciom

źródło: Gmina Brzozów


15-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: