REKLAMA

Taksówka społeczna w Gminie Brzozów!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Miło nam poinformować, że jako jedna z nielicznych w Polsce, Gmina Brzozów otrzymała dofinansowanie do nowatorskiego projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Usługi transportowe door to door (taksówka społeczna) jest to nieodpłatna usługa społeczna skierowana do dorosłych osób, które mają trwałe lub czasowe problemy z mobilnością spowodowane różnymi dolegliwościami zdrowotnymi np. neurologicznymi, chorobą zwyrodnieniową, urazem, niepełnosprawnością czy ze względu na wiek. Posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie jest wymagane.

Z kierowcą może dodatkowo przyjechać asystent, który pomaga osobie wsiąść do pojazdu, a po dotarciu do celu, pomaga również w wejściu do budynku. W przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich może pomóc pokonać również schody przy użyciu nowoczesnego schodołazu.

Z  transportu można skorzystać w ramach zaspokajania jednej z poniższych potrzeb:

  • aktywizacja społeczna – w tym m.in. nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej, m.in. poprzez udział w zajęciach m.in. w Centrum Integracji Społecznej (CIS), Klubie Integracji Społecznej (KIS), dostęp do kultury (kino, teatr itp.), spotkania integracyjne.
  • cel zawodowy – w tym. m.in. utrzymanie zatrudnienia, pomoc w wyborze lub zmianie zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy.
  • cel edukacyjny – wzrost poziomu wykształcenia, dostosowanie wykształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy.
  • cel zdrowotny – jeżeli celem jest wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy oraz dostęp do usług zdrowotnych (w tym rehabilitacyjnych).

Wnioski można składać do Urzędu Miejskiego w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1 osobiście lub  tel. 13 306 10 54 lub 607 374 830  i na dres email: transport@brzozow.pl  już od środy tj. 27 stycznia b.r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego  w Brzozowie.

Ważna informacja: deklarację zgłoszenia usług składa się jednorazowo, następne zlecenia można złożyć już tylko telefonicznie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o składanie zamówienia 3 dni przed potrzebą wyjazdu, abyśmy mogli odpowiednio zaplanować kurs.

Szczegóły dotyczące zasad korzystania z usług transportowych door to door zawarte są w „Regulaminie usługi indywidualnego transportu door to door świadczonej przez  gminę  Brzozów dla osób z potrzebami wsparcia  w zakresie mobilności”, jak również można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Brzozowie,  u radnych Rady Miejskiej oraz sołtysów.

Przedsięwzięcie jest prowadzone przez Gminę Brzozów w partnerstwie z Polskim Związkiem Niewidomych koło w Brzozowie w ramach projektu Usługi indywidualnego transportu door-to door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu grantowego Działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na lata 2014-2020. Finansowanie projektu planowane jest do końca października 2022 roku.

Poniżej link do Regulaminu oraz niezbędnych formularzy.

plakat-taksówka-22.01

regulamin
zaświadczenie-lekarskie-2
Deklaracja-DTD

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

20-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)