REKLAMA

80-latka w piżamie. W środku nocy szła ulicami miasta

PODKARPACIE. Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę. 80-latka była zmarznięta i zmęczona. Mundurowi, do czasu przybycia karetki, zaopiekowali się kobietą. Policjanci apelują – nie przechodźmy obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy.

Wczorajszej nocy, tuż przed godz. 1, dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące 80-letniej mieszkanki Tarnobrzega, która wyszła z domu pozostawiając otwarte drzwi. O sprawie poinformowała sąsiadka kobiety, która chwilę wcześniej miała z nią kontakt. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że starsza pani cierpi na zaniki pamięci i ubrana była w samą piżamę. Dzisiejszej nocy panowały minusowe temperatury, dlatego natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Po kilkudziesięciu minutach mundurowi odnaleźli kobietę. 80-latka pieszo pokonała znaczną odległość, była przemarznięta i wystraszona, trudno było z nią nawiązać kontakt. Wychłodzona 80-latka została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Na szczęście okazało się, że jej stan zdrowia jest dobry i po przebadaniu wróciła do domu, a o fakcie powiadomiono jej rodzinę.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne w skutkach może być nawet kilka godzin spędzonych w takich warunkach, zwłaszcza dla osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy takie osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zadzwońmy na numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona pomoc, może uratować ludzkie życie.

źródło: KMP Tarnobrzeg

31-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: