REKLAMA

60 przyszłych pielęgniarek oraz 54 ratowników medycznych rozpoczęło kształcenie w sanockiej uczelni

SANOK / PODKARPACIE. Kierunki medyczne, nadal cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. W Instytucie Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku, naukę na pierwszym roku studiów rozpoczęło 114 osób.

Zawód pielęgniarki jest zawodem przyszłości. Zjawisko postępującego starzenia się społeczeństwa i związane z tym wzrastające zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską, skłania młodych ludzi do podjęcia studiów na kierunku pielęgniarstwo. Obecnie, pojawia się coraz więcej ofert pracy, dających możliwość zatrudnienia absolwentów w placówkach ochrony zdrowia w kraju i za granicą. Ponadto, wyjazdy studentów na praktyki w ramach programu Erasmus plus, zwiększają możliwości znalezienia pracy za granicą naszego kraju, czego przykładem jest zatrudnienie dwóch ubiegłorocznych absolwentów kierunku pielęgniarstwo z naszej Uczelni w szpitalu w Oxfordzie.

Ratownictwo medyczne to kolejny kierunek studiów, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. Program kształcenia przyszłych ratowników medycznych jest dostosowywany do aktualnych potrzeb zdrowotnych i społecznych oraz spełnia wymogi Krajowych Ram Kwalifikacji Zawodowych. Praktyczny profil kształcenia zakłada nabywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci w sanockiej Uczelni mają także możliwość uczestniczenia w aktywnym życiu studenckim m.in. poprzez udział w pracach Samorządu studenckiego, w sekcjach sportowych, kołach naukowych i kołach zainteresowań np. w studenckim kole wolontariatu czy studenckim kole języka migowego.

panorama_piel_i_rm

źródło: materiały nadesłane

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)