REKLAMA

5 nowych zakażeń na Podkarpaciu. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Zbieramy dla państwa najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Podkarpaciu. O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych przypadkach koronawirusa. Pięć dotyczy Podkarpacia. Publikujemy aktualną mapę zachorowań w regionie.

Informacja z 17 kwietnia 2020r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV- 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 10:00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 5644 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 251 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało. Odnotowano 15 zgonów.

Nowych 5 potwierdzonych przypadków: – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) – mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) – mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja) – kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja) – starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)

dr Adam Sidor

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 17.04.2020, godzina: 10:00


O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych przypadkach w całej Polsce.

– Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 8214/318 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

17-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)