REKLAMA

49-letni Ukrainiec przemycał marihuanę w bagażu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podczas kontroli osób przekraczających pieszo przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) zatrzymali 49-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował przemycić do Polski w swym bagażu 28 g marihuany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.

Podczas wstępnej kontroli bagażu podróżnego, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli, że obywatel Ukrainy przenosi nadwyżki wyrobów akcyzowych w postaci 262 szt. papierosów oraz 2 litrów alkoholu. Mężczyzna został skierowany do szczegółowej kontroli podczas której okazało się, że to nie jedyny towar, który usiłował przemycić przez granicę. Funkcjonariusze wykryli u niego foliowy worek z suszem roślinnym o wadze 28 g.

Z pomocą narkotestu, funkcjonariusze przeprowadzili badanie wykrytego suszu, które wskazało na obecność substancji psychotropowej, charakterystycznej dla marihuany. Potwierdziły to także badania, które przeprowadzono dodatkowo w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Biorąc pod uwagę stężenie substancji psychotropowej oraz wagę, zatrzymana ilość marihuany mogłaby odurzyć ponad 220 osób. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła w tej sprawie śledztwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii ( Dz. U. z 2017.783.jt z późn. zm.).

Zatrzymany obywatel Ukrainy został tymczasowo aresztowany.

Jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez Krajową Administrację Skarbową jest ochrona zdrowia i życia obywateli. Wykrywanie przemytu narkotyków i innych niebezpiecznych substancji i materiałów jest istotnym aspektem działalności funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w ramach KAS.

 

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

29-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)