REKLAMA

42-latek odpowie za GROŹBY karalne i zniszczenie mienia

SANOK. Dzięki skutecznej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów w Sanoku. 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec kobiety. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
303-232234
W sobotę dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony, że w jednym ze sklepów w Sanoku nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach wejściowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 42-letni letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sanoku celem ustalenia miejsca pobytu.

Od mężczyzny czuć było alkohol. 42-latek nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Został zatrzymany i osadzany w policyjnym areszcie.

Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę około 700 złotych.

Podczas prowadzanych czynności okazało się, że mężczyzna w tym samym dniu, na terenie Sanoka miał kierować groźby wobec kobiety, która zwróciła mu uwagę na brak sprawowania należytego nadzoru nad psem.  

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora, 42-latek został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonej.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska

 

19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)