REKLAMA

42-latek odpowie za GROŹBY karalne i zniszczenie mienia

SANOK. Dzięki skutecznej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów w Sanoku. 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec kobiety. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
303-232234
W sobotę dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony, że w jednym ze sklepów w Sanoku nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach wejściowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 42-letni letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sanoku celem ustalenia miejsca pobytu.

Od mężczyzny czuć było alkohol. 42-latek nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Został zatrzymany i osadzany w policyjnym areszcie.

Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę około 700 złotych.

Podczas prowadzanych czynności okazało się, że mężczyzna w tym samym dniu, na terenie Sanoka miał kierować groźby wobec kobiety, która zwróciła mu uwagę na brak sprawowania należytego nadzoru nad psem.  

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora, 42-latek został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonej.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska

 

19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: