4 medale łuczników z Sagit (FOTO)

24 lipca 2021 roku w Makowisku k. Jarosławia odbyły się Mistrzostwa województwa Podkarpackiego w Łucznictwie. W zawodach wzięło udział 88 zawodników z następujących klubów: Makovia Makowisko, Tramp Jarosław, Sagit Humniska, Sajdak Głogów Młp., ŁUKS Jedlicze, Legenda Rzeszów, Resovia Rzeszów, Jar Kielnarowa, Piast 25 Rzeszów, PUKS Francesco Jelna k. Leżajska.

Zawody rozgrywano w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z klubu Sagit Humniska wystartowało 11 zawodników.

W Kategorii dziecko – strzelano z 15 i 10 m do tarczy 122 mm; – Filip Przybyła zajął 3 miejsce zdobywając medal brązowy i tytuł II Wicemistrza Województwa Podkarpackiego.

W kategorii młodzik młodszy – strzelano z 15 m (do tarczy 80 mm) i 10 m (do tarczy 60 mm); Bartosz Telesz zajął 1 miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego, Szmigiel Wiktor zajął 2 miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł I Wicemistrza Województwa Podkarpackiego. Kruczek Wiktoria zajęła 6 miejsce, Pietryka Wiktoria zajęła 7 miejsce.

W kategorii młodzik – strzelano z 40 m (do tarczy 122 mm) i 20 m (do tarczy 80 mm); – Piotr Supel zajął 4 miejsce, Bąk Julia zajęła 9 miejsce.

W kategorii junior młodszy – strzelano 2 x 6 0m (do tarczy 122 mm) – Przybyła Kacper zajął 4 miejsce, Ryba Oliwia zajęła 7 miejsce.

W kategorii OPEN – strzelano z 70 m (do tarczy 122 mm) – Kij Konrad zajął 10 miejsce.

W kategorii MASTERS (startują zawodnicy powyżej 40 roku życia) – strzelano z 30 m (do tarczy 80 mm) – Puchyr Jerzy zajął 1 miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego.