REKLAMA

25-latek ukradł 100 kg drutu wartego 2 tysiące

HACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży drutów zbrojeniowych w Jabłonicy Polskiej. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 2 tys. złotych. Złodziejem okazał się 25-latek, ale w sprzedaży rzeczy pomagał mu młodszy brat. Teraz obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W dniu 2 marca br. do Posterunku Policji w Haczowie zgłosił się 66-letni mieszkaniec Jabłonicy Polskiej, który poinformował funkcjonariuszy o kradzieży materiałów budowlanych z terenu jego prywatnej posesji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie było to jednorazowe działanie. W zainteresowaniu sprawcy znajdowały się jedynie druty zbrojeniowe i metalowa obręcz.  Pokrzywdzony mężczyzna wycenił poniesione starty na łączną wartość ponad 2 tys. złotych.

Policjanci od momentu otrzymania informacji o kradzieży skrupulatnie zbierali wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.  Wykonane w tej sprawie czynności jednoznacznie wskazywały, że osobą odpowiedzialną za jego dokonanie jest 25-letni mieszkaniec gminy Haczów. Jak ustalili policjanci, w okresie trzech miesięcy 25-latek co najmniej czterokrotnie odwiedził teren posesji pokrzywdzonego mężczyzny, skąd każdorazowo kradł ponad 100 kg drutu zbrojeniowego. W zbyciu skradzionych rzeczy pomagał mu młodszy brat. 19-latek sprzedawał je jako złom.

Obydwaj bracia już zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zarówno za kradzież jak i paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

druty

źródło: KPP Brzozów

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: