REKLAMA

25-latek ukradł 100 kg drutu wartego 2 tysiące

HACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży drutów zbrojeniowych w Jabłonicy Polskiej. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 2 tys. złotych. Złodziejem okazał się 25-latek, ale w sprzedaży rzeczy pomagał mu młodszy brat. Teraz obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W dniu 2 marca br. do Posterunku Policji w Haczowie zgłosił się 66-letni mieszkaniec Jabłonicy Polskiej, który poinformował funkcjonariuszy o kradzieży materiałów budowlanych z terenu jego prywatnej posesji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie było to jednorazowe działanie. W zainteresowaniu sprawcy znajdowały się jedynie druty zbrojeniowe i metalowa obręcz.  Pokrzywdzony mężczyzna wycenił poniesione starty na łączną wartość ponad 2 tys. złotych.

Policjanci od momentu otrzymania informacji o kradzieży skrupulatnie zbierali wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.  Wykonane w tej sprawie czynności jednoznacznie wskazywały, że osobą odpowiedzialną za jego dokonanie jest 25-letni mieszkaniec gminy Haczów. Jak ustalili policjanci, w okresie trzech miesięcy 25-latek co najmniej czterokrotnie odwiedził teren posesji pokrzywdzonego mężczyzny, skąd każdorazowo kradł ponad 100 kg drutu zbrojeniowego. W zbyciu skradzionych rzeczy pomagał mu młodszy brat. 19-latek sprzedawał je jako złom.

Obydwaj bracia już zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zarówno za kradzież jak i paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

druty

źródło: KPP Brzozów

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)