REKLAMA

21-letni graficiarz pomalował 8 budynków. Grozi mu 5 lat więzienia

PODKARPACIE. Policjanci ujawnili na 8 budynkach świeżo namalowane graffiti. Szybko zatrzymali 14 kibiców jarosławskiego klubu, którzy mogli mieć z tym związek. Śledczy ustalili, że odpowiedzialnym za ten czyn jest jeden z zatrzymanych. 21-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, po godz. 21, policjanci uzyskali informację, że w Radymnie, na osiedlu Jagiełły, ma przebywać grupa osób, prawdopodobnie kibiców jarosławskiego klubu. Funkcjonariusze w trakcie patrolowania osiedla, na 8 budynkach, zauważyli świeżo namalowane graffiti, z symbolami związanymi z klubem sportowym.

Policjanci z komisariatu w Radymnie natychmiast podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców tej dewastacji. W rejonie jednego z budynków na terenie Radymna, zauważyli trzy samochody jadące w kolumnie. W trakcie podjętej kontroli drogowej ustalono, że jadący w nich mężczyźni pochodzą z kręgu kibiców jarosławskiej drużyny.

Na miejsce zostali skierowani także policjanci z Jarosławia. Funkcjonariusze, w trakcie wspólnych działań, zatrzymali 14 mężczyzn. 12 z nich trafiło do policyjnego aresztu, a 2 nieletnich zostało przekazanych rodzicom.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych budynków. Powstałe straty zostały oszacowane na 4 tys. zł na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie.

W toku wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia elewacji budynków jest jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Jarosław

09-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)