2 medale łuczników z Humnisk (ZDJĘCIA)

29 lipca 2023 roku w Rzeszowie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w łucznictwie. W zawodach wystartowało 107 zawodników z Podkarpacia z 13 klubów:  Rzeszowa, Humnisk, Jedlicza, Głogowa Małopolskiego, Kielnarowej, Jelnej, Przemyśla, Jarosławia, Makowiska.

W przerwie zawodów odbyła się uroczystość  90-tych  urodzin pochodzącego z Humnisk zasłużonego trenera łucznictwa Józefa Tomkiewicza, który stworzył sekcję łuczniczą w Humniskach.

Był  opiekunem wielu zawodników, którzy brali udział w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom została wręczona książka opisująca działalność i pracę Józefa Tomkiewicza jako nauczyciela, wychowawcy młodzieży i trenera. Książka została napisana przez Sebastiana Czecha, a druk został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

foto004_2

Jubilatowi Józefowi Tomkiewiczowi, Prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego Andrzej Majka  wręczył pamiątkowy grawerton. W imieniu klubów z Humnisk, tj. ŁKS SAGIT i UKS Górnik,  podziękowanie i życzenia Jubilatowi złożył  trener ŁKS SAGIT Humniska Jacek Ryba wręczając również  pamiątkowy grawerton. Były też kwiaty od byłych zawodników, którzy przybyli na tę  uroczystość.

foto001_2

Najmłodsza zawodniczka z Humnisk, Izabela Frączak, w kategorii dziecko – strzelając rekord życiowy – zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Województwa Podkarpackiego.

Natomiast w kategorii młodzik, Julia Bąk, wystrzelała drugie miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Województwa Podkarpackiego.