REKLAMA

16 maja Święto Straży Granicznej (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zmieniła się formuła obchodów, ale funkcjonariusze jak co roku otrzymają awanse, odznaczenia i medale.

16 maja, zgodnie z tradycją obchodzone jest Święto Straży Granicznej. Jest to już 29. rocznica powołania formacji.

W tym roku, z powodu pandemii obchody będą miały odmienną niż zazwyczaj formułę. Ograniczą się do indywidualnych spotkań przełożonych z awansowanymi i wyróżnionymi funkcjonariuszami. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, generał brygady Robert Rogoz w trakcie wideokonferencji na ręce komendantów placówek oraz naczelników złoży gratulacje, podziękowania i życzenia.

Z okazji Święta Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 101 oraz 102 w korpusie podoficerów. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczono łącznie 20 funkcjonariuszy.

Złoty Medal otrzymali: nadinspektor Henryk MOSKWA – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie i płk SG Robert KIELAR – zastępca komendanta BiOSG do spraw logistycznych. Ponadto 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Jak co roku, w związku ze Świętem Straży Granicznej oraz ogólnopolską akcją „Na Straży Życia” – Honorowi Krwiodawcy należący do Klubu HDK PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale SG planują oddać krew.

Na dzień 26 maja zaplanowana jest transmisja online mszy świętej z Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w intencji Straży Granicznej. Tego dnia każdy z funkcjonariuszy i pracowników będzie miał możliwość zdalnego uczestnictwa w nabożeństwie.

W związku z 29. rocznicą powołania BiOSG, powstał krótki film pokazujący służbę strażników granicznych na Podkarpaciu. Zdjęcia do materiału zostały zebrane przed wystąpieniem pandemii koronawirusa.

Youtube.com / Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

mjr SG Elżbieta PIKOR rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu

źródło: materiały nadesłane

15-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)