REKLAMA

16-latek przestraszył się psa i wbiegł przed samochód

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał 16-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Nastolatek wbiegł na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego volkswagena, ponieważ wystraszył się psa. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło 6 marca po godz. 16, na drodze wojewódzkiej nr 884 w Baryczy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, 16-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego wbiegł na jezdnię przed nadjeżdżającego volkswagena, którym kierowała 57-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego.

Ustalono, że 16-latek chciał wejść na teren jednej z posesji. Otwierając furtkę przestraszył się psa, który nagle przybiegł do ogrodzenia, w wyniku czego chłopak wbiegł na drogę, gdzie został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Na ogrodzeniu widniała tabliczka informująca, że na posesji znajduje się pies.

Ranny nastolatek został przewieziony do szpitala. Zarówno pieszy, jak i kierująca pojazdem, byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia nieletni był pod opieką matki.

Apelujemy do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię upewnili się, czy kierowcy mogą ich dostrzec i bezpiecznie wyhamować. Swoje obowiązki, względem niechronionych uczestników ruchu, mają również kierujący. Muszą oni pamiętać, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, są zobligowani do zachowania szczególnej ostrożności.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji

KPP Brzozów

08-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: