REKLAMA

145 km/h w Starej Wsi. Kierowcy pożegnali się z prawem jazdy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i stracili prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy ci pożegnają się ze swoim dokumentem na najbliższe trzy miesiące.

Wczoraj brzozowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości ujawnili dwa przypadki rażących naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym:

– Przed godz. 12 w Starej Wsi funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym pojazd. Radar wskazał 145 km/h. 28-latek kierujący volkswagenem został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy.

– Chwilę później ten sam patrol w miejscowości Blizne zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę lanci. W tym przypadku radar wskazał 102km/h. 39-letni mężczyzna również został ukarany mandatem karnym i stracił swoje prawo jazdy.

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 18 maja br., mężczyźni pożegnają się ze swoimi uprawnieniami do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

lutowiska
źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KPP Lesko

03-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: