REKLAMA

145 km/h w Starej Wsi. Kierowcy pożegnali się z prawem jazdy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i stracili prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy ci pożegnają się ze swoim dokumentem na najbliższe trzy miesiące.

Wczoraj brzozowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości ujawnili dwa przypadki rażących naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym:

– Przed godz. 12 w Starej Wsi funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym pojazd. Radar wskazał 145 km/h. 28-latek kierujący volkswagenem został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy.

– Chwilę później ten sam patrol w miejscowości Blizne zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę lanci. W tym przypadku radar wskazał 102km/h. 39-letni mężczyzna również został ukarany mandatem karnym i stracił swoje prawo jazdy.

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 18 maja br., mężczyźni pożegnają się ze swoimi uprawnieniami do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

lutowiska
źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KPP Lesko

03-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
145-kmh-w-starej-wsi-kierowcy-pozegnali-sie-z-prawem-jazdy