REKLAMA

102. rocznica urodzin Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Jabłonce (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Z okazji 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Jabłonce zorganizowana została uroczystość upamiętniająca patrona placówki.

DSC_1563

W uroczystości udział wzięli: wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, sekretarz gminy Edyta Kuczma, przewodniczący rady gminy Piotr Szul, radni: Iwona Rachwalska i Robert Kulon, proboszcz parafii w Jabłonce ks. Bogusław Zajdel, dyrektor SP w Jabłonce Zuzanna Dmitrzak, przewodnicząca rady rodziców Agata Sokołowska, uczniowie i pedagodzy SP w Jabłonce.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Jabłonce. Po niej, uczestnicy uroczystości, na czele z pocztem sztandarowym, wspólnie przemaszerowali pod pomnik Jana Pawła II przy budynku szkoły.

Delegacja Gminy Dydnia złożyła pod pomnikiem kwiaty, a następnie odbyła się przygotowana przez uczniów „majówka dla Jana Pawła II”. Podczas gdy odczytywany był tekst Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny, uczniowie podchodzili pod pomnik z wypisanymi na karteczkach w kształcie kwiatów kolejnymi wersami modlitwy.

W efekcie utworzyli pod pomnikiem żółto-biały bukiet składający się niesionych w majówkowej modlitwie intencji. Następnie uczniowie zaprezentowali słowno-muzyczny występ artystyczny, w którym wspominali najważniejsze momenty życia oraz kapłańskiej posługi św. Jana Pawła II.

źródło: Gmina Dydnia


23-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: