10 miejsce w Polsce dla szachistów z Brzozowa (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dniach 25-28.04.2023 r. w Zajeździe Fojutowo odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci oraz Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół.

Do startu w Igrzyskach Dzieci zameldowało się 21 drużyn z całej Polski. Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 minut plus 10 sekund. Brzozowska Drużyna w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz i Klara Dmitrowska zajęła bardzo dobre IX miejsce. Drużynowym Mistrzem Polski został zespół ZSSO – SP nr 5 w Skierniewicach. Srebro wywalczyła drużyna SP Łazy. Podium zamknęła drużyna SP 24 Wrocław.

Pierwsze sześć drużyn otrzymało statuetki, a medale zawodnicy z drużyn, które stanęły na podium. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Dodatkowo pierwszych trzech zawodników na poszczególnych szachownicach zostało wyróżnionych statuetkami.

Zawodnicy i ich opiekunowie mogli korzystać z atrakcji na terenie ośrodka m.in. basen, sale do gry w tenisa, piłkarzyki, małpi gaj, place zabaw.

Organizatorami mistrzostw byli Szkolny Związek Sportowy Województwa K-P oraz Fundacja Zagrajmy Razem Polubić szachy.

źródło: UG Brzozów