REKLAMA
WUP

Zlecił zabicie psa, bo nie miał pieniędzy na weterynarza (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn zamieszanych w zabicie psa. Dwaj usłyszeli zarzut uśmiercenia zwierzęcia. Natomiast właściciel psa usłyszał zarzut podżegania do przestępstwa, bo jak się okazało, to on zlecił to „zadanie” swoim znajomym.

We wtorek około godz. 9, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o zabiciu psa w Górkach. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Zgłaszający wskazał funkcjonariuszom strumyk, w którym leżało martwe zwierzę.

Mundurowi szybko ustalili właściciela psa i dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym wydarzeniem. Cała trójka była zamieszana w śmierć czworonoga. Okazało się bowiem, że to sam właściciel zlecił swoim znajomym zabicie psa. Powodem jego zachowania miała być rzekoma choroba psa, a ze względów finansowych 35-latek nie chciał skorzystać z usług weterynarza.

Funkcjonariusze zabezpieczyli siekierę, która posłużyła 35 i 38-latkowi do uśmiercenia zwierzęcia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, w zależności od udziału w sprawie tj. zabicia psa i podżegania. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem 35 i 38-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a 35-letniemu właścicielowi czworonoga do 3 lat.

KPP Brzozów

24-08-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Zniesmaczony głupotą 2018-08-24 09:26:44
0 0
Schroniska i inne fundacje zajmują się takimi zwierzętami poco od razu zabijać jeden drugiemu mógł łeb odrąbać więcej pożytku dla społeczeństwa by zrobili... poza tym człowiek który może w tak drastyczny sposób zabić bezbronne zwierze które mu ufa to co w takim razie jest zdolny zrobić drugiemu człowiekowi?
rbr-ka2018-08-24 09:51:36
0 0
Bezmózgie debile,odrąbać łeb przy samej szyi i zawiesić na płocie a resztę do lasu wilkom za żarcie.Właściciela do klatki i wpi...co 15 minut a żreć raz na miesiąc
Ja2018-08-24 10:03:20
0 0
Ludzie to czysta patologia Opieka daje oprócz tego 500 plus na 3 dzieci rodzinne auto w domu skuter a na weterynarza nie mają 50 zł.tylko chleją tam i libacje .dobrze że ktoś to zgłosił że zabili psa bo juz dość tych ich libacji cwaniaki im by łby pourywać zwłaszcza wlascicielowi który znany jest wszystkim ze złej strony
Jack2018-08-24 10:40:49
0 0
Pierwszy i drugi post proszę zgłosić na policję jako podżeganie do zabójstwa : 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego. § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
Piesek fun2018-08-24 12:26:32
0 0
Wywiezc idiotow do kamieniolomu .... niech uprawiaja ogrodek i co wyhoduja... to ich. 3 x w tygodniu marszobieg z siekiera trzymana na wprost przed siebie za drewniany koniec na dystansie 10 km. Kazde odchylenie od poziomu to powrot na poczatek i powtorka az do prawidlowego wykonania zadania. Co sobote prace przy czyszczeniu wiejskich kanalizacji. W niedziele wizyta w schronisku i opieka dokarmianie i sprzatanie u pieskow. Tak przez 5 lat.Jak przezyja to wypuscic.
@Jack2018-08-24 13:00:37
0 0
Znasz się na prawie karnym jak ja na astronomii. (dla jasności: ja na astronomii nie znam się wcale). Gdzieś coś słyszałeś, poprosiłeś wujka Google i się mądrzysz. Jesteś pewny? Zgłoś. Czemu piszesz żeby ktoś zgłosił. W końcu to twoje przeświadczenie o popełnieniu przestępstwa.
a2018-08-24 21:17:57
0 0
a kurczaki wiecie jak sa zabijane?
system patologiczny RSA2018-08-25 09:02:14
0 0
sanok to jedna wielka patologia, zjeb na zjebie.... tak sie tam porobiło
Ja2018-08-28 16:31:27
0 0
TO TYLKO PIES