REKLAMA
Strony WWW Sanok

Zatrzymano 4 skradzione samochody o łącznej wartości przeszło 230 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

GRANICA. W ciągu kilku dni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali cztery pojazdy pochodzące z kradzieży o łącznej wartości 238 tys. zł.

W piątek 24 listopada, obywatel Rumunii próbował wyjechać na Ukrainę samochodem marki BMW 320D. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd został skradziony na terytorium Włoch. Wartość BMW oszacowano na 9 tys. zł.

Natomiast w niedzielę 26 listopada strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali Toyotę RAV4 (r. prod. 2017) o wartości 160 tys. zł. Samochodem, podróżował obywatel Ukrainy. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdzono, że Toyota została skradziona w Hiszpanii.

W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano dwa kradzione samochody. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w pojeździe marki Volkswagen Crafter (r. prod. 2012) został zmieniony oryginalny numer VIN. W toku dalszych czynności potwierdzono, że pojazd został skradziony na terytorium Czech. Wartość Volkswagena, którym podróżował obywatel Ukrainy, to 60 tys. zł.
Ingerencję w pole numerowe VIN stwierdzono również w samochodzie marki AUDI A6 (r. prod. 1999). Pojazdem próbował wyjechać z terytorium Unii Europejskiej, obywatel Ukrainy. Wartość samochodu oszacowano na 9 tys. zł.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 117 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości prawie 6 milionów złotych.

BiOSG

29-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.