REKLAMA

IX Noce Kultury Galicyjskiej w Sanoku

Muzeum Historyczne w Sanoku i sanocki skansen
25-05-2018 / 26-05-2018
Sanok ( Sanok Miasto, Sanok )
wstęp wolny

SANOK / PODKARPACIE. Zbliżają się Noce Kultury Galicyjskiej. Sprawdź program i znajdź coś dla siebie.

Pierwszego dnia na dziedzińcu zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku będziemy mogli zobaczyć spektakl Teatru Bagatela „Seks dla opornych”. Sztuka jest przeznaczona dla widzów powyżej lat 16. Ciesząca się uznaniem krytyki i popularnością wśród widzów na całym świecie komedia . Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Z subtelną ironią, ale i z dużą wyrozumiałością, Michele Riml opowiada o podjętej przez Alice i Henry'ego próbie przełamania małżeńskiej rutyny. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy perwersyjny seks po trzydziestu latach jest jeszcze możliwy? I – co ważniejsze – czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

Drugi dzień to koncerty muzyczne w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. O godz. 19:00 zagra zespół DOC., który powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch ...lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna Witold Drapała - ins. klawiszowe, Cezary Czarnota - gitara oraz Filip Łukaszewicz - perkusja. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elemantami r'n'b.

Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji, który zacznie granie o godz. 20:30. Zespól nie wymaga specjalnej rekomendacji przypominamy tylko, ze wśród jego przebojów są: Kurort, To jest nasza kultura, Nieprzemakalni, Wieża radości, wieża samotności, Póki młodość w na, Myśli przebrane, Obóz, Turururum, Nasze reggae, Przepraszam, Polscy chłopcy, czy Pocałunek w Rzymie. W tym czasie pomiędzy godziną 21 a 23 będzie można zwiedzać Rynek Galicyjski, gdzie w każdym obiekcie będą czekali na nas przewodnicy.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Ciekawą impreza odbywającą się w tym samym czasie jest międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Historycznym w Sanoku - Migracja i Osadnictwo. Kultura Przeworska w dorzeczu rzeki Cisy w okresie rzymskim. (Szczegóły u Piotra Kotowicza – Muzeum Historycznego w Sanoku).

Clipboard01ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ