REKLAMA
PIOTR URUSKI
REKLAMA

Wybory na sołtysów. Znamy wyniki w Gminie Brzozów

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. 7 kwietnia w gminie Brzozów odbyły się wybory na sołtysów oraz do zarządu osiedla. Kto będzie rządził w lokalnych społecznościach?

Członkami Zarządu Osiedla Nr 1 w Brzozowie zostali wybrani:

1. Stanisław Szałajko
2. Krystyna Władyka
3. Waldemar Krzysztyński
4. Zofia Krach
5. Anna Mendyka

Przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 1 w Brzozowie został wybrany Stanisław Szałajko.

Sołtysami w poszczególnych sołectwach Gminy Brzozów zostali:

– sołectwo Przysietnica – Krzysztof Zubel
– sołectwo Górki – Mateusz Bednarczyk
– sołectwo Grabownica Starzeńska – Dominik Arendarczyk
– sołectwo Humniska – Skrzyżowanie – Mariusz Fic
– sołectwo Stara Wieś – Lucyna Szydłowska
– sołectwo Turze Pole – Robert Federczak i Maciej Wojtoń uzyskali największą jednakową liczbę głosów, zgodnie z § 37 ust. 2 /Statutu sołectwa Turze Pole w przypadku uzyskania przez kandydatów największej jednakowej liczby głosów wybór Sołtysa następuje na Zebraniu Wiejskim zwołanym dla wyboru Rady Sołeckiej, w trybie przewidzianym dla wyboru Rady Sołeckiej (w głosowaniu tajnym i bezpośrednim)/.
– sołectwo Humniska – Stanisław Kułak
– sołectwo Zmiennica – Sylwester Tesznar

Z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych kandydatów wybory na członków Zarządu Osiedla Nr 2 w Brzozowie zarządzone na dzień 7 kwietnia 2019 r. nie odbyły się. W związku z powyższym procedura wyborów członków Zarządu Osiedla Nr 2 w Brzozowie zostanie rozpoczęta ponownie wraz z pojawieniem się kalendarza wyborczego.

4-28

źródło: UM Brzozów

08-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

JA.2019-04-17 09:26:35
0 0
Wszystkim mieszkańcom Turzego Pola składam serdeczne życzenia świąteczne.Dużo zdrowia,radości i błogosławieństwa.Szacunku dla innych ostudzenia emocji.
kikaa2019-04-17 09:33:00
0 0
Pozdrowienia i życzenia wszystkiego co najlepsze dla Pani Kasi Nastał,za jej zdrowe podejście do spraw wyborczych,odniesiony sukces,na który sama zapracowała .Jest Pani poważną i mądrą kobietą.Tacy ludzie są Gminie Brzozów potrzebni i naszej wsi.
Do sciema.2019-04-17 10:13:49
0 0
Nie obrażaj Burmistrza ,za jego mądrą pracę jaką wkłada,by uratować Gminę Brzozów to wynagrodzenie mały pikuś.Prezes Gospodarki Komunalnej ma więcej wiedzy i doświadczenia niż te wszystkie magistry Rzepki ,co gminę zaorały a wynagrodzenia były poselskie. Irzyk już stawia Komunalkę na nogi,wszystkie decyzje jakie podejmuje są spóżnione o 25 lat.Więc sie nie kompromituj,jak pobory administracji gminy nie pasują,to te magistry po umęczonych zaocznych ,niech idą do biedronki na kasę.Praca i owoce pracy Rzepki tak wyglądały jak chodnik w Turzym,tam kupka chodnika ,tu kizdra chodnika,z tego wyszło wielkie G. Stapiński na wejściu też chciałby dać każdemu pracownikowi na dzień dobry podwyżkę i być cacy,tylko,kasa gminy to dno i kupa długu.
Do załamany2019-04-17 10:24:32
0 0
Już Cyganik nie rozwali nikogo w wyborach bo pies ze złamaną nogą na niego nie zagłosuje.Pół Turzego to jego rodzina ,osiemset uprawnionych do głosowania ,ponad połowa ludzi nie poszła do wyborów,jaki to sukces.
do \"do ściema\"2019-04-17 10:42:21
0 0
Haha, ale wypociny. Zobaczymy jak długo to potrwa ten cyrk. A która to ta mądra praca?? Pokaż konkrety bo zwiększanie bezrobocia w gminie Brzozów to chyba głupota a nie mądrość. A innych efektów pracy nie widać. Już się na mieście śmieją że jeden bezrobotny znalazł pracę i w zamian na wymianę przyśle do PUP kilkudziesięciu innych. Żenada. Nauczyciele już się cieszą ze swojego wybory w listopadzie...haha
Ktoś2019-04-17 20:52:11
0 0
Do "załamany" Masz rację pies ze złamaną nogą nie zagłosuje. Raz, że nogę ma złamaną, a dwa, że jest psem i głosu nie ma. Co to znaczy "pół Turzego to jego rodzina?" Ty nie masz rodziny? Zastanów się co piszesz. Nie powinieneś się wypowiadać o sprawach o których nie masz pojęcia. Jeżeli leży ci coś na sercu, masz pytania lub inne cenne spostrzeżenia, to powinieneś się wybrać do Naszego radnego. On czeka na takich ludzi jak Ty i na pewno wszystko ci wyjaśni. Odpowie na każde dręczące Cię pytania. Ale raczej tego nie zrobisz, bo po prostu brakuje ci odwagi. Mam prośbę na przyszłość... nie wypowiadaj się.
Do ktoś2019-04-17 23:56:45
0 0
Radny na sesji niech sie wypowie co zrobił dla Turzego,za dwie kadencje ,mnie nie musi tłumaczyć bo ja i reszta Turzego wie ,że głosu nie wydał z siebie przez dwa lata na sesjach,przed wyborami rzucili z Rzepką 35 m chodnika ,ten odcinek nazwali Turzanie '' zakręt śmiechu''.Dobrze ,ze nasi ojcowie zabrali się za elektryfikację i gazyfikacje,bo przy ambicjach samorządowych takich radnych bo kagankami byśmy świecili.Jak ktoś nie ma daru negocjacji i woli przekonywania to niech nie udaje społecznika za nasze pieniądze.To ,że człowiek kulturalny ,spokojny ,nawet miły to każdy wie,tym chodników sobie nie wyłożymy.
pytania...?2019-04-18 06:23:36
0 0
komu jest potrzebne stanowisko" pełnomocnik ds osób niepełnosprawnych, skoro wszystkie sprawy związane z niepełnosprawnością załatwiamy na 3 Maja w starostwie, a zamieszczanie na stronie urzędu "komunikatów" dot. niepełnosprawności może zrobić zwykły urzędnik gminy, czy jest do tego potrzebne odrębne STANOWISK ?. Czas na zmiany w brzozowskim urzędzie, trzeba polikwidować zbędne stanowiska, a za te pieniądze naprawić drogi...chodniki w centrum miasta ! można wreszcie utworzyć jakiś plac handlowy, bo nadal sprzedawcy jajek stoją tam gdzie kiedyś....a budki w parku ustawione przez poprzednika świecą pustkami. Za to na trawnikach przy Bielawskiego handel kwitnie....budki też zamiast placu zabaw....
Ktoś2019-04-18 07:31:32
0 0
Widzę, że ogromny z Ciebie społecznik. Znasz się na wielu rzeczach. Znasz się na prądzie, gazie, budowaniu. Trzeba było więc wystartować w wyborach choćby i na sołtysa, bo Turze Pole potrzebuje takich ludzi. Na pewno wtedy wszystko byś załatwił i wszystkim się zajął. Z tymi chodnikami to skończ już temat, który był już przerabiany. Może skup się teraz na nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Jest bardzo duża może zdołasz ją dostrzec. Od czasu do czasu wybierz się na sesję, możesz zabrać tam głos. Zadawać pytania. Przecież każdy ma tam wstęp. Wyrzuć z siebie w końcu smutki, żale, pretensje i wszystko co cię trapi. A na razie się ciesz bo Święta idą ☺
kiero2019-04-18 18:41:59
0 0
Zapraszam wszystkich zwolenikow pFederczka o p Wojtonia na spotkanie pod Strażą twarzą w twarz zobaczymy kto ma ja...ja założę się ze nikt z piszących się nie ujawni cieniasy lany poniedziałek po sumie czekam
Podpisz się! 2019-04-18 19:39:35
0 0
Mam propozycje dla piszących komentarze- jeśli macie jakieś uwagi do kogokolwiek( radny, kandydat na sołtysa, burmistrz, pełnomocnik) pisząc komentarz podpisz się, IMIĘ I NAZWISKO! Miej odwagę! Gwarantuje ze otrzymasz merytoryczną odpowiedz. Może nawet „zapytany” odpowie ci osobiście. Może warto się spotkać i porozmawiać! Masz tylko odwagę pisać anonimowo? Taki jesteś mocny/ mocna? Anonimowy hejt i oczernianie to najniższa i żenująca forma wypowiedzi. Skoro komentujcie i oskarżacie dajcie szanse sobie odpowiedzieć. Odwagi!
ciekawy2019-04-18 20:10:06
0 0
Moi mili parafianie bardzo dobra propozycja z tym spotkaniem ale czy osoby piszace najwieksze bzdury znajdą w sobie odwagę i przyjdą bo jedynie pan Leszek potrafił się podpisać i odnieść się do durnych komentarzy życzę odwagi
po co poprzedni burmistrz utworzył to stanowisko ? 2019-04-19 06:06:12
0 0
cyt. "Pytanie?? 2019-04-16 16:32:15 Pełnomocnik ds. Osób niepełnosprawnych jest tak samo potrzebne jak pełnomocnik ds. scaleń różnią się tylko tym że zostały utrworzone przez różnych burmistrzów" ----JAKI BYŁ CEL UTWORZENIA STANOWISKA DS OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ? MOŻE TA OSOBA DLA KTÓREJ UTWORZONO TO STANOWISKO ODPOWIE NA TO PYTANIE ? bo niepełnosprawni mają powiatowe centrum pomocy rodzinie /3 Maja/ oraz gops i tam załatwiają wszystkie sprawy...ile zarabia w skali roku pełnomocnik ds osób niepełnosprawnych ? i jaki ma zakres obowiązków ?