REKLAMA
Strony WWW Sanok

WRACAMY DO SPRAWY: Zabójca z Witryłowa resztę życia spędzi w zakładzie psychiatrycznym?

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. 23-latek z Witryłowa w chwili zabójstwa swoich rodziców był niepoczytalny. Maciej B. resztę życia prawdopodobnie spędzi w zakładzie zamkniętym. Biegli stwierdzili chorobę psychiczną na tle urojeniowym, co w połączeniu z używaniem środków odurzających i nadużywaniem alkoholu spowodowało dramatyczne w skutkach zachowanie podejrzanego.

Biegli stwierdzili, że jest niepoczytalny jeśli chodzi o wszystkie czyny mu zarzucone. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest skierowanie do sądu przez prokuratora wniosku o umorzenie postępowania i jednocześnie zastosowanie środków zabezpieczających w postaci umieszczenia podejrzanego w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym,  taki też jest wniosek biegłych. Sąd teraz będzie procedował i podejmie decyzję w tym zakresie. Wiadome było, że podejrzany używał środków odurzających i nadużywał alkoholu i to w połączeniu z narastającą chorobą psychiczną , którą u niego stwierdzili biegli, spowodowało takie zachowanie jakie jest przedmiotem tego postępowania – mówi  prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

111

zdjęcie z zatrzymania 23-latka, archiwum KWP

Przypomnijmy, że do tragedii doszło pod koniec grudnia minionego roku. Zaczęło się od rodzinnej awantury, która przerodziła się w makabryczną zbrodnię. Jak wówczas informowała brzozowska prokuratura był to efekt narastającego konfliktu między senem a rodzicami. Maciej B. zabił ich siekierą. Oszczędził dzieci, które w momencie zdarzenia przebywały na terenie posesji.

red.

 

15-12-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Konfucjusz2017-12-15 14:15:43
0 0
To jest coś nieprawdopodobnego. Ludziom się w głowach przewraca z dobrobytu i dochodzi do takich makabrycznych zbrodni. Dobrze, że ten człowiek zostanie odizolowany od społeczeństwa.
józek od kopertańcia2017-12-15 16:52:22
0 0
odizolowany? zamkną go z pijakami w żurawicy na pół roku a potem na wolnosc wyjdzie i do P...-Pola wróci, będzie sie smiał wszystkim w twarz.......
neighbor2017-12-16 13:05:53
0 0
Z jakiego dobrobytu? Tam jest bieda, wsie się wyludniają bo nie ma pracy, brak środków do życia. Jeżeli pił i ćpał to najtańsze gó..no które wypala szare komórki bardzo szybko. Mam nadzieję że go szybko nie wypuszczą, strach w tamte strony jechać na urlop.
Klara2017-12-19 20:28:49
0 0
Ta rodzina do biednych nie należała to bardzo fajna rodzina a takie sytuacje to się teraz często zdarzają