Wojna o Tyczyn zakończona

TYCZYN/BRZOZÓW. – Naszych zawodów nie wygrała jeszcze, jak dotąd ta sama drużyna Zwycięzca, jak co roku, jest niespodzianką – twierdzi Tomasz Chlebek, jeden z organizatorów ogólnopolskiego turnieju tańca break dance „Epizod 4″. W zawodach udział wzięła również brzozowska grupa „Spin Flavour”.

glowne33Od 2005 roku, na zawody break dance do Tyczyna, rokrocznie zjeżdżają się ekipy z całego kraju. Pierwsza ich odsłona zatytułowana była „Prolog”, kolejne zaś „Epizody”.  – Tegoroczny „Epizod 4″,  to już piąty rozegrany turniej. Pomysłodawcą zawodów byli chłopaki z grupy „Wataha Breakers” z Tyczyna. We współpracy z młodzieżą z Tyczyna i okolic udało im się wcielić swój pomysł w życie – mówi Tomasz Chlebek.

Turniej rozegrany został,  w minioną sobotę, w hali sportowej przy Gimnazjum w Tyczynie. Trwał jeden dzień. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie: 6 x 6 (zawody, w których biorą udział drużyny w maksymalnie sześcioosobowym składzie), 1 x 1 (rozgrywane tylko pomiędzy dwoma zawodnikami) oraz „power moves” (pokazy trików wymagających od zawodników dużego wysiłku fizycznego i treningu).

Ciekawostką jest fakt, że najmłodszy uczestnik zawodów miał 12 lat, najstarszy zaś 29. Mimo, iż wydawałoby się, że break dance jest raczej męską dyscypliną, w turnieju wzięły również udział trzy dziewczyny. Aż dwie z nich pochodzą z brzozowskiej grupy „Spin Flavour”. Do Tyczyna zjechały również  ekipy m.in. z: Białej Podlaskiej, Jeleniej Góry, Siedlec oraz z terenu południowo – wschodniej Polski. W tegorocznych zawodach udział wzięły m.in. takie drużyna jak: „Unikal Family”, „Triple City Flava”, „Wschód Centrum”, „Corps Crew”, „Twister Boys”, „BeatKillaZ”, „Well Choosen Crew”, „Twisted Feet Crew”, „Spin Flovour” z Brzozowa oraz gospodarze i pomysłodawcy turnieju „Wataha Breakers” z Tyczyna. Brzozów w czteroosobowym składzie reprezentowali: Małgorzata Pietruszka, Kacper Jarosz, Małgorzata Niemiec oraz Kamil Zawidlak.

Zwycięzcą zawodów w kategorii „power moves” został b-boy Krasnal. Drugie miejsce zajął b-boy Falkon. W kategorii 1×1 najlepszym „stylowcem” w opinii sędziów został b-boy Jacca, kolejno drugie i trzecie miejsce zdobyli b-boy Adasiowy i Tomek. Największe emocje dostarczył finał zawodów grupowych 6 x 6, w którym zmierzył się team „Wschód Centrum” z „BeatKillaZ„, w którym po trzeciej dogrywce zwycięzcami zostali ci drudzy. Drużyny, które w turnieju zajęły jedno z miejsc na podium otrzymały nagrody pieniężne, upominki rzeczowe, oraz dyplomy.

Autor: Łukasz Barbara/brzozow24