Woda nadaje się już do picia


BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE.Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie, informuje odbiorców, że woda z sieci wodociągowej w Brzozowie nadaje się już do spożycia przez ludzi.

Mieszkańcy już mogą czuć się spokojnie.Woda jest zdatna do: picia, przygotowania posiłków i potraw, mycia i płukania jarzyn, warzyw, owoców, produkcji żywności, mycia naczyń mających kontakt z żywnością, higieny jamy ustnej.

W pobranych próbach wody do badań laboratoryjnych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Brzozowie w dniu 28.10.2016 r. z sieci wodociągu > 1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym oraz na ujęciu wody SUW- Jakla Wielka stwierdza się, że woda odpowiada parametrom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2015 poz. 1989).

W związku z powyższym traci aktualność komunikat Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie z dnia 27.10.2016r. informujący o niezdatności wody do spożycia.


Komentarzy: 3 do “Woda nadaje się już do picia”

  1. proszę napisać co skaziło wodę pisze:

    proszę napisać co skaziło wodę

  2. prezes pisze:

    chciałbym wiedzieć jak w tym momencie funkcjonowały szkoły , przedszkola, szpital, skoro woda nie została zamknięta ??

  3. ile bakterii było w próbce wody 26.10.2016 pisze:

    co ile dni badają wodę? to problem, który ciągnie się od 3 lat. Gdzie i kto podaje wyniki badań i dlaczego wszyscy nie są natychmiast informowani przez Sanepid. Skandal żeby na stronie Sanepidu informacja o skażeniu była podana 28.10.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.