W Brzozowie woda jest już czysta. System powiadamiania sms wdrażany jest z oporami


BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowie w wodzie nie ma już bakterii wywołującej zgorzel gazową, ale mieszkańcy mają obiekcje co do postępowania Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Dorota Mękarska

W próbce wody pobranej 5 czerwca wykryto nieznaczną obecność bakterii wywołującej zgorzel gazową. Natychmiast zamknięto wodociąg.

Na ujęciu cały czas woda była czysta – podkreśla Tomasz Zubel, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie. – Natomiast śladowe ilości bakterii stwierdzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ul. Tysiąclecia w Brzozowie. Tam jest w tej chwili budowana sala gimnastyczna. W użyciu jest ciężki sprzęt. Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia się wodociągu i do skażenia.

Zanieczyszczenie stwierdzono w dniu 6 czerwca, natomiast 8 czerwca wydano komunikat, że woda nadaje się już do spożycia.

Choć przerwa w dostawie wody trwała krótko, zdarzenie wywołało słowa krytyki.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie truje ludzi – pisze do nas zbulwersowany czytelnik, alarmujący, że każdorazowo skażenia wody jest ogłaszane tylko na stronie internetowej tejże firmy, a przecież mieszkańcy nie mają obowiązku sprawdzać ją codziennie. Nie wszyscy dysponują też komputerami.

Nasz Czytelnik dodaje, że w ostateczności, gdy zrobi się z tego afera, powiadamiane są środki masowego przekazu.

W dniu 6 czerwca, niestety cały czas spożywaliśmy skażoną wodę, ja i moja rodzina, żyjąc w błogiej nieświadomości. Taka sytuacja jest za każdym razem a wystarczyłoby wysłać jakiś samochód z urządzeniem nagłaśniającym – zauważa mężczyzna.

Prezes Zubel informuje, że PGK jest w trakcie uruchamiania systemu powiadamiania sms, gdyż jest to w chwili obecnej najbardziej efektywny sposób zawiadamiania mieszkańców o takich zdarzeniach.

Rozesłaliśmy masę deklaracji, a wróciły ich śladowe ilości – podkreśla. – Mieszkańcy bardzo opornie wyrażają zgody na przetworzenie swoich danych osobowych, czyli numeru telefonu.

toddler-hand-1893255_960_720


Komentarzy: 4 do “W Brzozowie woda jest już czysta. System powiadamiania sms wdrażany jest z oporami”

 1. pytanie do radnych Brzozowa pisze:

  PYTANIE DO RADNYCH BRZOZOWA !!!, którzy pobierają diety !!!
  Jak to jest w innych miastach, gdy jest problem z wodociągiem miejskim ? kto zapewnia wodę mieszkańcom ? właściwie po ogłoszeniu komunikatu, że woda nie nadaje się do użycia TO SKĄD MIESZKAŃCY BRZOZOWA MAJĄ BRAĆ WODĘ NIEZBĘDNĄ DO ŻYCIA ??? kupować ? a kto za to płaci ?

 2. seti pisze:

  Nie trzeba pytać się radnych, wystarczy przeczytać komunikat, woda była rozdawana za darmo na Legionistów, starszym i chorym dostarczano do domu, tak samo jak szpitalowi, gimnazjum, przedszkolom, DPS, itp. Mniej baranie wykrzykników a więcej wiedzy ale to w twoim przypadku niemożliwe.

 3. Brzozowiak pisze:

  Już wszystko gra !! przynajmniej do następnego skażenia

 4. mieszkaniec pisze:

  Jak woda była nie skażona i dlaczego nie informowano prywatnych odbiorców, przecież bolał mnie żołądek przez trzy dni i tak wielka elita dba o mieszkańców, przecież niee miało być już skażenia – ale jest 2 zastępca burmistrza i asystent

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.