REKLAMA

Uwaga! Woda z sieci wodociągowej w Brzozowie skażona. Nie nadaje się do spożycia

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie, informuje odbiorców wody z wodociągu >1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka, że woda z sieci wodociągowej w Brzozowie nie nadaje się do spożycia. W próbce wody pobranej do badania laboratoryjnego stwierdzono obecność bakterii z grupy Clostridium perfringens. 

Sieć wodociągowa przebadana została przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie w dniu 25.10.2016 r.  na sieci wewnętrznej wodociągu  > 1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka w ZS Stara Wieś oraz 26.10.2016 r. na ujęciu wody SUW – Jakla Wielka i ZS Stara Wieś i stwierdzono nieznaczną obecność bakterii z grupy Clostridium perfringens.

tap-791172_1280

W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnych wyników i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, osoby w szczególności z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci korzystających z wody wodociągowej, zachowali szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki.

Od 26.10.2016 r. trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej. W związku z powyższym może wystąpić okresowo zmętnienie wody bądź też  wyczuwalny zapach chloru. Woda po dezynfekcji wodociągu zostanie pobrana do badań laboratoryjnych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Brzozowie do przebadania pod względem bakteriologicznym. O wynikach badań PGK Sp. z o.o.  powiadomi odrębnym komunikatem.

Woda do celów spożywczych będzie dostarczana, w zależności od zapotrzebowania, po zgłoszeniu telefonicznym: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel.: 13 43 415 91, a w godz. popołudniowych oraz w  soboty i święta pod nr tel.: 13 30 68 222.

gmina Brzozów

28-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.