REKLAMA

Uroczyste otwarcie wystawy „Z siekierą do lasu i nie tylko…” (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Do 14 października w salach wystawowych Muzeum Regionalnego w Brzozowie można zwiedzać wystawę „Z siekierą do lasu i nie tylko…” Jej uroczysty wernisaż odbył się w środę 31 sierpnia.


W sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza (Rynek 10) spotkali się brzozowianie, leśnicy i ratownicy GOPR. Gości przywitał dyrektor placówki dr Mariusz Kaznowski. Z kolei Edward Marszałek, rzecznik RDLP w Krośnie, zaprezentował gawędę „O siekierach, czekanach, toporach…”, natomiast Jan Jarosiński, członek honorowy GOPR, opowieść na temat „Siekiera w górach”.
Przedmiotem spotkania była też prezentacja drugiego tomu książki „Wołanie z połonin”, która ukazała się w 55-lecie Grupy Bieszczadzkiej GOPR nakładem wydawnictwa Ruthenus.
Finałowym punktem było otwarcie wystawy siekier, toporów, ciupag i czekanów z kolekcji Edwarda Marszałka oraz historycznego sprzętu leśnego ze zbiorów Nadleśnictwa Brzozów, między innymi stare cechówki leśniczego.

Dlatego cieszę się, że na tej wystawie możemy pokazać różne aspekty związane z siekierami i toporami, przypominając o ich niezwykle istotnej funkcji sprzed lat – mówił nadleśniczy Andrzej Dąbrowski.Jednak siekiera, to odwieczne narzędzie ludzkości, jest wciąż niezbędne do pracy przy hodowli lasu.

W trakcie spotkania była też okazja do uzyskania autografów ratowników, współautorów „Wołania z połonin”.

materiały nadesłane

05-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.