REKLAMA
Strony WWW Sanok

Uczyli dzieci zasad ruchu drogowego (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi z brzozowskiej komendy spotkali się z uczniami szkół na terenie powiatu, aby mówić o „Bezpiecznej drodze do szkoły”. Podczas zajęć mundurowi przekazali najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w szkole, domu i na drodze. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.


Od początku września funkcjonariusze prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci odwiedzili już kilkanaście placówek oświatowych rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie. Najmłodszym przypomniano podstawowe zasady ruchu drogowego oraz właściwego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów, a także wiedzą praktyczną w tym zakresie. Na zakończenie takiej pogadanki każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

Działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wpisują się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ŹRÓDŁO: KPP Brzozów

21-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.