REKLAMA
WUP

Uczennice z redakcji gazetki szkolnej „Nasza Dwójka” w Letniej Szkole Dziennikarstwa

HUMNISKA / PODKARPACIE .Uczennice z redakcji gazetki szkolnej „Nasza Dwójka” wydawanej w Zespole Szkół nr 2 w Humniskach w dniach 13-18 sierpnia uczestniczyły w Letniej Szkole Dziennikarstwa Junior Media w Uniejowie. Wyjazd oraz pakiet warsztatów dziennikarskich był nagrodą dla 10 najlepszych redakcji w kraju. W rankingu redakcja z Humnisk uplasowała się na 7. miejscu.

dab5

W projekcie wystartowało ponad 2500 szkół z całej Polski. Przez cały rok szkolny uczniowie tworzyli gazetki szkolne na makietach dzienników regionalnych Polska Press Grupa, brali udział w licznych konkursach, a także uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich. W ten sposób zbierali punkty, dzięki którym wyłoniono 10 zwycięskich redakcji. Prócz młodych dziennikarzy z Humnisk do Uniejowa pojechali ich koledzy z Piły, Lubina, Tychów, Wróblowic, Katowic, Odrzykonia, Lotynia, Czerwionki-Leszczyn i Zalasia. W Letniej Szkole Dziennikarstwa Junior Media dziewczyny szkoliły swój warsztat pod okiem profesjonalistów. Na temat dziennikarstwa internetowego dowiedziały się sporo od Tomasza Jabłońskiego zaś cennych wskazówek do przygotowania dobrego wywiadu udzielił im Sławomir Sowa. Ponadto swój warsztat pracy nad krótkimi formami dziennikarskimi doskonaliły pod okiem Sławomira Pająka. Bardzo miło młode dziennikarki wspominają warsztaty fotograficzne prowadzone przez Sylwię Dąbrowy

dab9

Organizatorzy zapewnili uczestnikom także wiele atrakcji. Codziennie młodzi dziennikarze korzystali z basenu w uzdrowisku Termy Uniejów. Będąc na miejscu zwiedzili średniowieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz Zagrodę Młynarską. Poznali historię regionu, własnoręcznie piekli chleb, projektowali koszulki, świetnie bawili się w parku linowym, a także zapoznali się z techniką ogrzewania geotermalnego. Czas w Uniejowie płynął bardzo szybko… a co dobre, szybko się kończy. Uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Humniskach mają nadzieję, że w przyszłym roku powtórzą swój sukces.

Opiekun redakcji Marta Władyka
Zdjęcia: Sylwia Dąbrowa

ŹRÓDŁO: UM Brzozów

30-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.