REKLAMA

Tragedia w brzozowskim szpitalu. Kobieta urodziła martwe dziecko. Sprawę bada rzeszowska prokuratura

BRZOZÓW, RZESZÓW / PODKARPACIE. W brzozowskim szpitalu doszło do tragedii. Ciężarna kobieta, która źle się czuła została przywieziona karetką na odział położniczy. niestety urodziła martwe dziecko. Sprawę bada Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Jak poinformował nas prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, istotnie do tamtejszej prokuratury trafiła sprawa śmierci dziecka w brzozowskim szpitalu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w pierwszych dniach maja. Ciężarna źle się czuła i wezwała karetkę pogotowia. Ratownicy przybyli na miejsce zabrali kobietę do brzozowskiego szpitala. Tam na oddziale położniczym urodziła ona martwe dziecko.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie wszczęła w tej sprawie śledztwo. W toku są pierwsze czynności. Wykonano sekcję zwłok, pobrano próbki do badań histopatologicznych, czekamy na wyniki – precyzuje prokurator Mariusz Chudzik.

Do sprawy wrócimy.

hospital-840135_960_720

25-05-2018


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Mam pare pytań:2018-05-26 15:42:31
0 0
Czy to prawda że zespół karetki podczas wezwania był na zakupach w Alcie? I z tego powodu wyjazd się opóźnił? Czy opóźnienie wyjazdu (jeśli takie było) mogło mieć wpływ na poród, zapewne wyjaśni prokuratura. Można to wszystko łatwo sprawdzić. Jest wezwanie z zarejestrowanym czasem, jest zapis gps samochodu, jest logowanie telefonów w bts. Mam nadzieję, że nie będzie jak kiedyś, gdy po śmierci pacjentki z m. Wesoła nie było nagrań, a w rejestratorze rozmów "pozostały tylko szumy".
niee2018-05-26 15:56:18
0 0
UCHWAŁA NR XVIII/311/12 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie ustalenia wykazu miejscowości położonych na terenach podgórskich i górskich w województwie podkarpackim na podstawie dokumentów przesłanych przez Gminę Brzozów, że w GMINIE BRZOZÓW, na terenie górskim znajduje się tylko PRZYSIETNICA. Tym samym mieszkańcy Przysietnicy płacą MNIEJSZY podatek. -- Art. 13b. Obniżenie podatku rolnego na terenach podgórskich i górskich. Podatek rolny od gruntów położonych na terenach podgórskich i górskich obniża się o 30 % dla gruntów klas I, II, IIIa, III i IIIb, a o 60 % dla gruntów klas IVa, IV i IVb. --
brzozowiak2018-05-26 18:41:50
0 0
Gdzie Starostwo nadzorujace szpital, gdzie dyrekcja i co dalej jaka obsługa i jakie konsekwencje czy nie czas wysłać wsznystkich uprawnionych na zasłuzoną emeryturę i przyjąc młodych ambitnych ludzi
Dość!2018-05-26 23:08:07
0 0
Piszę do Prokuratury w Rzeszowie. Zobaczymy, czy "będą szumy".
NieŁadnie2018-05-27 18:36:02
0 0
Od stycznia 2018 roku na BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) nie ma zamieszczonych UCHWAŁ Rady Miejskiej w Brzozowie, czyżby Radni chcieli coś ukryć przed mieszkańcami Gminy ?? Nie ma też Protokołów z sesji Rady Miejskiej. Nie ładnie Radni NIE Ładnie !!! Co oni Ukrywają ?????