REKLAMA
TOMASZ PORĘBA ZS2 PIOTR PILCH GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA
REKLAMA

SZYMON STAPIŃSKI: Spotkania z mieszkańcami Brzozowa, Górek i Przysietnicy w najbliższy weekend

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Szymon Stapiński, kandydat ubiegający się o urząd burmistrza Brzozowa, niezależnego i społecznego komitetu Zmiana Dla Rozwoju zaprasza na spotkania z mieszkańcami.

Najbliższe, już w sobotę, 6 października w Domu Strażaka w Górkach o godzinie 17.00. W niedzielę, 7 października, kandydat przedstawi swój program wyborczy w Przysietnicy. Spotkanie odbędzie się w Domu Strażaka o godzinie 14.00. Kolejne również 7 października o godz. 17:30 w sali bankietowej Alta, przy ulicy 3-go Maja 70 w Brzozowie.

s.stapinskiSzymon Stapiński Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Brzozów, interpretacja nazewnictwa

W kampanii używamy potocznego, nie urzędowego języka.

Nasz kandydat w tej kwestii chciał wykazać, że będzie burmistrzem dla wszystkich mieszkańców i miasta jakim jest niewątpliwie Brzozów oraz pozostałej części gminy pozamiejskiej, czyli w nazewnictwie prawnym wiejskiej.

Gmina Brzozów jest jedną z trzech kategorii zapisanych w ustawie gminą miejsko-wiejską. Zgodnie z nomenklaturą powinno używać się zwrotu np. Rada Miejska w Brzozowie. Nikt nie używa pojęcia Radny Miejski, tylko Radny Miasta.

Tak więc nie o niedouczenie kandydata tu chodzić powinno. Bo jak obejmie urząd to będzie oczywiście burmistrzem Brzozowa, czyli jednostki samorządu terytorialnego, gminy miejsko-wiejskiej.

W załączniku link do interpretacji nazewnictwa.

http://publiczni.pl/nazewnictwo-instytucji-samorzadowych-wymaga-konkretnych-przepisow/

S.Stapinski

KWW Zmiana Dla Rozwoju

05-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.