REKLAMA
Strony WWW Sanok

Święconka dla Seniora w Grabownicy Starzeńskiej (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W bogaty krajobraz życia kulturalnego i społecznego Grabownicy Starzeńskiej na stałe wpisało się spotkanie pod nazwą Święconka dla Seniora, dlatego i w tym roku nie mogło zabraknąć tej uroczystości.

Tradycyjnie już pierwsza sobota po świętach Wielkiej Nocy (7 kwietnia br.) była do tego świetną okazją. Organizatorzy: Burmistrz Brzozowa, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Grabownicy Starzeńskiej zadbali o to, by najstarsi mieszkańcy wsi poczuli magię mijających już świąt Wielkanocnych.

Spotkanie zorganizowane dla seniorów poprowadził sołtys wsi Grabownica Starzeńska – Dominik Arendarczyk wraz z prezes KGW Barbarą Kuczmą. Na wstępie przywitali licznie przybyłych mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej, a następnie gości, którzy uświetnili spotkanie swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się m.in. poseł na sejm RP dr Bogdan Rzońca, ks. prałat Stanisław Jachowicz, ks. proboszcz Jan Szmyd oraz wikariusz Tomasz Kubas, burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, zastępca burmistrza Stanisław Pilszak, zastępca przewodniczącego RM w Brzozowie – Kazimierz Tympalski, przedstawiciele jednostek budżetowych oraz oświatowych działających na terenie wsi: dyrektor SP  Mariusz Hałasik, dyrektor PS  Monika Szczepek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Tadeusz Stępień, przedstawiciel Akcji Katolickiej, prezes i naczelnik OSP w Grabownicy Starzeńskiej, KPP w Brzozowie.

Spotkanie rozpoczął występ wokalny Zofii Drozd – uczennicy SP w Rogach, następnie na scenie z koncertem wystąpił zespół obrzędowy „Graboszczanie”. Przygotowane przez KGW potrawy pobłogosławił ks. proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa i św. Józefa Jan Szmyd, który złożył seniorom oraz zaproszonym gościom życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dziękując jednocześnie seniorom za trud i pracę na rzecz społeczności grabownickiej. Tradycyjnie też burmistrz wręczył kwiaty najstarszej mieszkance Grabownicy dziewięćdziesięcioczteroletniej Marii Kulon. Okolicznościowe przemówienia, życzenia i ciepłe słowa do seniorów skierował też dr Bogdan Rzońca.

Panie z KGW poczęstowały wszystkich smacznym obiadem. Później nadszedł czas na wspólną zabawę.

Święconka dla Seniora jest zorganizowana dzięki dużemu wsparciu sponsorów: burmistrza Brzozowa – Józefa Rzepki (główny sponsor uroczystości), KGW w Grabownicy Starzeńskiej, Kazimierzowi Tympalskiemu – zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie, Dominikowi Arendarczykowi – sołtysowi sołectwa Grabownica Starzeńska, Janowi Suwale – prezesowi OSP, Tomaszowi Skubiszowi – NZOZ Nozdrzec, Józefowi Oleniaczowi – członkowi Rady Sołeckiej, Alicji Siwik – Promesa pośrednictwo ubezpieczeniowe, Agnieszki i Janusza Tomaszewiczów – usługi budowlane, Katarzynie Radwańskiej – Kwiaciarnia „Florencja”, Marianowi Turopolskiemu – członkowi Rady Sołeckiej, Tadeuszowi Stępniowi – prezesowi Stowarzyszenia na rzecz Wsi Grabownica Starzeńska, Okręgowej spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu, Dariuszowi Irzykowi prezesowi Spółdzielni Handlowej Grastar, Mirosławowi Borkowi – Sieć Handlowa „Alta”, Robertowi Stabryle – Piekarnia „Małgosia”, Wiesławowi Szewczykowi – „Szew-Bet” Lutcza, Janowi Dżoniowi Gospodarstwo Rolne.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: ET

09-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

kto ?2018-04-09 13:50:36
0 0
kto to finansuje ?
grabownica2018-04-09 15:07:27
0 0
Patrz jak trwa kampania wyborcza , kto finansuje burmistrz Brzozowa i opiera się już na seniorach , bo młodzi nie tacy głupcy do roboty młodzi z Grabownicy bo tylko wy jesteście pokonać zło
Ela2018-04-09 17:31:14
0 0
Jaka kampania! Burmistrz zawsze był na święconce w Grabownicy bo szanuje starszych mieszkańców naszej wsi. Więc nie obrażaj tych, którzy byli na tej uroczystości.
kto finansuje2018-04-09 17:41:52
0 0
czyli to spotkanie finansują STARSI MIESZKAŃCY GRABOWNICY ? hm ciekawe jakie mają emerytury ?
Ela2018-04-09 17:53:58
0 0
Pan sołtys znajduje sponsorów i jest to praca jego i pań z koła gospodyń. I tyle w temacie przez szacunek dla tych, którzy pracowali ciężko dla swoich dzieci i wnuków i tych którzy pracowali aby seniorów uhonorować.
do kto2018-04-09 18:35:28
0 0
Czytaj artykuł ze zrozumieniem a dowiesz sie kto to finansował
Anna2018-04-09 19:25:40
0 0
Czepiacie się burmistrza bez powodu, lepiej posła się czepcie bo kto tam był to widział w jakim był "stanie"
mieszkaniec2018-04-09 20:48:27
0 0
co za gmina... wszystko źle... czy coś się robi czy nie to i tak źle... ciągle tylko narzekania i nic więcej. Czy to źle że zaprasza się seniorów? przecież to nasi rodzice czy dziadowie czy im się już nic nie należy nawet jedno spotkanie w roku? według mnie bardzo dobra inicjatywa,gratuluję pomysłu. Ci co narzekają niech pomyślą o tym że kiedyś też będą seniorami...
Seb2018-04-10 08:06:20
0 0
Szanujcie ludzi starszych bo ich wiedza i doświadczenie to nasza przyszlosc
mieszkanka2018-04-10 11:28:13
0 0
W artykule są wymienieni wszyscy sponsorzy, więc po co są te komentarze? Ponadto święconka w Grabownicy organizowana jest od kilku a może i od kilkunastu lat. Organizatorom i sponsorom należą się podziękowania.
sponsor ? 2018-04-10 12:46:46
0 0
"dzięki dużemu wsparciu sponsorów: burmistrza Brzozowa – Józefa Rzepki (główny sponsor uroczystości)," CZYLI PAN BURMISTRZ ZAPŁACIŁ ZE SWOJEGO WYNAGRODZENIA ? CZY TO MY PODATNICY ZAPŁACILIŚMY ZA TO SPOTKANIE (jako gmina Brzozów) ? KTO WŁAŚCIWIE FINANSUJE TAKIE IMPREZY ? BO MY WOLIMY ZAŁATANIE DZIUR NA DROGACH !!!
Org.2018-04-10 13:20:01
0 0
Burmistrz, radny pan Tympalski, sołtys i panie z koła wyłożyli pieniądze z własnej kieszeni. Jak zwykle przez te 14 lat. Firmy pan sołtys odczytał. Może " sponsor" w przyszłym roku zechce się dołożyć do przedsięwzięcia? Bo może tam w przyszłości zostaną zaproszeni jego dziadkowie albo rodzice.....albo on sam jeżeli inicjatywa będzie kontynuowana... I miło mu będzie jeśli ktoś zapyta za czyje pieniądze zjadł obiad i ciastko?
Jola2018-04-10 13:43:06
0 0
Nie wszystko da się przełożyć na pieniądze. I dobrze. Bo najważniejsze jest to, że dla starszych osob to bardzo ważny dzień. Widać po frekwencji. Chcialabym aby w mojej miejscowosci ktoś też zatroszczyl się i zorganizował takie spotkanie. Ale to wymaga czasu, determinacji i odwagi aby pochodzic po sponsorach. A potem mnóstwa pracy fizycznej aby to wszystko ugotować, upiec i obsłużyć gości. A tu padają takie pytania? Przecież tu należą sie podziękowania dla organizatorów i tych wszystkich, ktorzy potrafią popatrzeć na świat i drugiego człowieka sercem. Duży szacun PANIE SOLTYSIE I WSZYSCY ORGANIZATORZY
Edward2018-04-10 20:11:22
0 0
Często czytam informacje z gminy,bo chociaż wyjechałem 30 lat temu to czlowieka ciągnie do stron rodzinnych i chcę podzielić się pewną refleksją. Uwazam, że macie szczęście w większości przypadków do wybierania dobrych radnych, soltysow i burmistrza, ktory według mojej obiektywnej oceny jest dobrym gospodarzem, dbającym przede wszystkim o Was mieszkańców i to w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych. I warto to docenić, bo we współczesnym świecie to rzadka cecha. Bo powiem Wam, jako człowiek z pewnym bagażem doświadczeń, że dziury w drogach będą zawsze i potrzeby lepszego życia też będą rosły, ale czlowieka, który potrafi spojrzeć poza czubek wlasnego nosa coraz trudniej znaleźć. A Wasz burmistrz przede wszystkim ceni Was mieszkańców tej mojej rodzinnej Ziemi
Grabow2018-04-10 20:44:25
0 0
Ceni ceni jak by Pan Edward zarabiał jak Ferenc to też by sobie Pan cenił....
mieszkaniec2018-04-10 22:45:04
0 0
do grabow.... po pierwsze burmistrz sam sobie pensji nie ustala a po drugie burmistrzem każdy być może więc możesz startować i też zarabiać jak Ferec
odpowiedz2018-04-11 06:11:07
0 0
Panie Edwardzie a nie wie Pan, że wszyscy prawie radni sa ludzmi Burmistrza , bo załatwiaja swoje sprawy , zatrudniaja dzieci i wszystkich krewnych z rodzin, lub znajomych i dlatego są takie wysokie pobory, jak prezydent . Zobacz Pan kto jest zatrudniony, a biednemu pozostało tylko opuscic dom rodzinny i wyjechać
fajnie że ludzie czytają...:)2018-04-12 13:15:00
0 0
jak tak ludzie czytacie o tym Brzozowie...to co wyczytaliście może coś ciekawego na temat biedy ? eurosierot ? bezrobocia ? jak ta gmina i cały powiat się rozwinęła w ostatnich latach ? (rynek zrobiony, ale on chleba ludziom nie daje) co ciekawego macie do powiedzenia ? ile fabryk powstało w nowej strefie ekonomicznej ???!!! gdzie sa miejsca pracy ?
\"brzozowianka\"2018-04-12 20:24:32
0 0
Do Edwarda .Ciesz się ,ze wyjechaleś z tej dziury, bo wielu chciałoby wyjechać z tej dziury,ale nie mają dokąd i lądują na rzeszowskiej.Tu nie ma jak i po co żyć z takimi podatkami większymi jak w Warszawie,a zarobki galicyjskie i to nie dla wszystkich.