„Strefa ekonomiczna w Brzozowie to nie mrzonka. To fakt!”


BRZOZÓW / PODKARPACIE. Coraz więcej wiadomo o uruchomieniu w Brzozowie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zainteresowanie inwestowaniem w mieście wyrażają kolejne firmy. Wkrótce gmina złoży wniosek o dofinansowanie na uzbrojenie terenów, na których powstanie SSE.

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Mielec powiększyła się o 147,46 ha kolejnych terenów inwestycyjnych do których to należą również grunty w Brzozowie. Jest to wynik starań Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Doroty Chilik, która wraz z władzami Brzozowa 14 lipca 2015 r. zorganizowała konferencję pn. „Podstrefa ekonomiczna w Brzozowie”.  Wzięli w niej udział przedstawiciele: Agencji Rozwoju Przemysłu, Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz sam Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który podczas tego wydarzenia zadeklarował swoje pełne poparcie dla tej inicjatywy.

To spotkanie zainicjowało starania władz lokalnych o pozyskanie strefy ekonomicznej dla terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie. Grunty te mają łączną powierzchnię 16,72 ha i w całości są własnością gminy.

10 listopada 2015 r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie odbyła się XIV zwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni jednomyślnie wyrazili zgodę na objęcie Specjalną Strefą Ekonomiczną  EURO-PARK Mielec ww. terenów inwestycyjnych.

W kolejnym etapie inicjatywa uzyskała przychylną opinię Zarządu Województwa Podkarpackiego, a następnie wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez Ministra Rozwoju i Finansów, a w dalszym ciągu przez Radę Ministrów.

Od dłuższego czasu zainwestowaniem w potencjalnej, brzozowskiej podstrefie ekonomicznej zainteresowana jest lokalna firma ArtGos S.A. – producent wyrobów z tworzyw sztucznych. Przedstawiciele firmy deklarują chęć rozbudowania swojego zakładu oraz zwiększenie zatrudnienia.  Ostatnio pojawiło się kilka innych podmiotów zainteresowanych zainwestowaniem w brzozowskiej strefie ekonomicznej. Myślę, że teraz nadszedł czas pozyskiwania, szukania potencjalnych inwestorów – mówi Dorota Chilik, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego i dodaje: – W niedługim czasie planuję zorganizować w Brzozowie Konferencję mającą na celu poinformować instytucje wspomagające w poszukiwaniu inwestorów oraz samych inwestorów o możliwościach SSE w Brzozowie oraz zachęcić ich do promocji terenów. Natomiast równolegle z tą inicjatywą Gmina Brzozów złoży wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o uzbrojenie SSE . Oczywiście jest to kolejny krok i tym samym jesteśmy bliscy osiągnięciu naszego celu. Działam skutecznie i krok po kroku do przodu. Ziemi Brzozowskiej należy się wsparcie gospodarcze i wiem, że właśnie SSE przyniesie same korzyści ekonomiczno – gospodarcze.

Specjalną Strefę Ekonomiczną tworzymy w celu:

– przyspieszania rozwoju gospodarczego regionu,
– rozwoju i wykorzystania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w gospodarce narodowej,
– zwiększenia konkurencyjności produktów i usług,
– zagospodarowania majątku poprzemysłowego i infrastruktury,
– tworzenia nowych miejsc pracy.

Powstanie Strefy Ekonomicznej w Brzozowie jest szansą dla tego regionu. Mamy tutaj kilku dobrze prosperujących producentów którzy włączyli się również w dyskusję o powstaniu strefy i którzy widzą pole rozwoju dla swoich działalności. Mamy również nadzieję, że Strefa przyciągnie nowych producentów z którymi znajdziemy synergię działania. Strefa jest również największą szansą dla mieszkańców na nowe miejsca pracy, lepsze zarobki. Wiele osób wyemigrowało poza granicę kraju w poszukiwaniu lepszego bytu, ale zostawili tutaj swoje domy i tutaj inwestują pieniądze tam zarobione. Może dzięki strefie będzie to czas na ich powrót do kraju – zaznacza Anna Lubaszko-Jara, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych  w Zakładzie Tworzyw Sztucznych „Artgos” S.A.

12

1

Dorota Chilik – wiceprzewodnicząca sejmiku

źródło: materiały nadesłane


Komentarzy: 4 do “„Strefa ekonomiczna w Brzozowie to nie mrzonka. To fakt!””

 1. A$ap pisze:

  wkońcu się coś dzieje w Brzozowie pozytywnego :).Trzymam kciuki

  • Realny fakt pisze:

   Będzie praca ale dalej po znajomości lub dla osób z grupą.Bądzmy realistami.Tutaj nic się nie zmieni.Kto ma znajomości to coś z tego będzie miał,a kto niema no to niestety w Rynku ma urząd bezpracy.

  • Powiatowiec pisze:

   W Artgosie na 3 zmiany za 1200 zł juz widzę chętnych do pracy w tej „strefie”.Będą z Urzędu Pracy wysyłać ludzi tam pod grozbą wyrejestrowania tylko ze teraz jest opieka medyczna dla kazdego i nie będzie juz zmian w statystykach na korzyść ze bezrobocie w powiecie zmalało.

 2. MS pisze:

  Ale dyrdymały piszą:”Strefa ekonomiczna w Brzozowie to nie mrzonka. To fakt!”jeszcze żadnej decyzji nie ma a już jest strefa ,w takim tempie rozwoju Gminy to ta strefa powstanie w XXII w.Pani Chilik odpowiadała za jezuicki projekt „Ogród Biblijny” w Starej Wsi-otwarty,ale czy ukonczony?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.