REKLAMA
Strony WWW Sanok

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na spotkaniu z Cepelią w Warszawie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Już tradycyjnie, co roku począwszy od 2013, Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie jest zapraszane przez Fundację Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło do Warszawy na „Spotkania z Cepelią na Chmielnej”.

W dniach 13-14 maja br. Stowarzyszenie Ludzi Twórczych po raz kolejny wzięło udział w tym kolorowym przedsięwzięciu: Wanda Brach z Brzozowa – kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne, Małgorzata Chmiel z Brzozowa – odzież z lnu, Anna Głąb z Trześniowa – ozdoby świąteczne, Grażyna Hanus z Brzozowa – ozdoby świąteczne, haft gobelinowy, Dorota Leń z Przysietnicy – wyroby szydełkowe, Krystyna Łobaza z Brzozowa – proziaki, słodkie ciasta, kapuśniaczki, Tadeusz Pindyk z Dynowa – rzeźby, Anna Pojnar z Haczowa – wyroby szydełkowe oraz na drutach, Danuta Sokołowska z Wydrnej – pisanki, wyroby szydełkowe, Maria Szajna z Haczowa – tradycyjne hafty haczowskie, Urszula Świątek z Brzozowa – wyroby szydełkowe, haft płaski, Czesława Witek z Haczowa – wyroby z wikliny papierowej i bibuły oraz prace Barbary Florek z Brzozowa – biżuteria, Doroty Wasylewicz-Krynickiej z Brzozowa – ikony, Janiny Zubel z Jabłonki – pisanki, Barbary Wójcik z Golcowej – koszyki. Na stoiskach prezentowane były również regionalne produkty piekarnicze, odwiedzający zachwycali się ich oryginalnym smakiem.

SONY DSC

Prezentacje w Warszawie to międzypokoleniowy przekaz wciąż żywych elementów polskiej kultury ludowej. To obcowanie z tradycją, to spotkania z autentycznymi twórcami ludowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami. Nasi Twórcy prezentowali na żywo różne techniki wykonywania rękodzieła, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wyjazd do Warszawy możliwy był dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Urząd Miasta w Brzozowie, Urząd Gminy w Haczowie oraz członków SLT, dlatego stowarzyszenie składa Wszystkim serdeczne podziękowania.

materiał nadesłany

22-05-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.