Spieszyli z pomocą, następnie sami jej potrzebowali. Karetka i osobówka w rowie


BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Starej Wsi. W zdarzeniu brała udział karetka pogotowia oraz osobowy ford. Obrażeń doznał kierowca forda i pacjentka przewożona ambulansem. Oboje trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek (23 bm.), około godz. 15.30 w Starej Wsi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca karetki pogotowia będącej pojazdem uprzywilejowanym, wyprzedzał kolumnę samochodów. Ambulans zderzył się z fordem focusem, który skręcał w lewo. W efekcie tego zderzenia obydwa pojazdy znalazły się poza drogą, w przydrożnym rowie.

W zdarzeniu ucierpiał 28-letni kierowca forda, a także 93-letnia pacjentka przewożona w karetce. Oboje zostali przetransportowani do szpitala.

Na miejscu wypadku funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Potwierdzili, że kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie te czynności pomogą w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności wypadku.

Droga wojewódzka nr 886 prowadząca z Brzozowa do Rzeszowa przez około trzy godziny była częściowo zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo.

1323709296

KPP Brzozów


Komentarzy: 15 do “Spieszyli z pomocą, następnie sami jej potrzebowali. Karetka i osobówka w rowie”

 1. Twój Stary pisze:

  pojazd uprzywilejowany ma pierszeństwo no ale też musi uważać na innych bo ktoś może nie widzi bądź nie słyszy sygnalizacji . Ale co w karetce nie ma hamulca ?

 2. przejezdny pisze:

  jakoś inni widzieli i słyszeli zbliżającą się na sygnale karetkę, zdążyli też zjechać i umożliwić przejazd – nie każdy jednak ma wyobraźnię dlaczego karetka jedzie na sygnałach. Szanujmy życie innych, szczęście że tylko tak się skończyło – ta karetka już nikogo nie przewiezie…..

 3. znajda pisze:

  wystarczy tylko numer rej. RBR i wszystko jasne…

 4. RBR pisze:

  Często młodzi włączają wszystkie głośniki na maxa sygnał karetki jest zagłuszony i nie słyszalny dla innych którzy znależli sie w pobliżu osobnika chcącego zwrócić na siebie uwagę . Wydaje się że policja toleruje takich kierowców . Napewno wiele wypadków powstało z tego powodu .

 5. Piotr pisze:

  pojechali byscie na słowacjie i zobaczyli jak tam policja pracuje to nasza policja niech sie uczy od nich

 6. masło pisze:

  nie mogę sobie uświadomić i dojść do tego , jak ? ? Skoro inni widzieli to on co robił ?

 7. Swiadek pisze:

  Śmiał się dzień wcześniej na kolizji innego auta i robił głupie fotki .teraz poczuje jak to jest

 8. zonakierowcyforda pisze:

  A to Pan Świadek zna męża? To jakiemu wypadkowi i gdzie niby taki rozbawiony robił te zdjęcia? Jak czytam te komentarze to przykro się robi,że nie byli,nie widzieli,a dowalić to chcą najlepiej jak potrafią…Właśnie szanujmy życie innych! Karetka na sygnale,czy nie musi uważać,nie może narażać zdrowia i życia innych,by ratować jednostkę. Dobrze,że mąż jechał sam,a nie z dziećmi… Trochę szacunku,winnego nie ustalono!!!

 9. zonakierowcyforda pisze:

  I jeszcze co do autora artykułu,niech Pan/i uważnie sprawdzi co pisze,bo nie wszystkie informacje są zgodne z prawdą!

 10. Anon pisze:

  Do żony kierowcy forda-bronić to zawsze się trzeba ale uważać też-takie są fakty

 11. Znaczek pisze:

  Niestety, ale po to są wyposażone nasze auta w lusterka, aby z nich korzystać.

 12. chemik pisze:

  Znacie miejsce. Wszyscy specjaliści. Krzyżówka umiejscowiona za wzniesieniem górki. Kolumna samochodów za plecami. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 i zakaz wyprzedzania. Na wzniesieniu jest przejście dla pieszych. Teraz zjedźcie samochodem za wzniesienie i postarajcie się usłyszeć i zobaczyć w lusterku nadjeżdżającą karetkę. Wina w tym przypadku jest najprawdopodobniej po stronie kierowcy karetki pomimo że karetka była samochodem uprzywilejowanym. Nie zwalnia ją to z przestrzegania przepisów i zachowania szczególnej ostrożności. Powodzenia i szerokości dla wszystkich komentujących.

  • intruktor pisze:

   W końcu ktoś logicznie i sensownie wyjaśnił to wszystko. A gdzie lewoskręt PANOWIE DROGOWCY na tak feralnie usytuowanym skrzyżowaniu !!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.