SONDA: ,,Nie ma co robić, tylko na polu buraki sadzić”, ,,Trudno jest zdobyć pracę”. Czy uczniowie ZSE i ZSO wiążą swoją przyszłość z Brzozowem? (FILM)

|

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Jak wynika z przeprowadzonych badań większość miast z terenu województwa podkarpackiego wyludnia się. Jak jest w Brzozowie? Czy młodzi ludzie wiążą swoją przyszłość z tym miejscem. 

Odpowiedzi udzielili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie.


Komentarzy: 19 do “SONDA: ,,Nie ma co robić, tylko na polu buraki sadzić”, ,,Trudno jest zdobyć pracę”. Czy uczniowie ZSE i ZSO wiążą swoją przyszłość z Brzozowem? (FILM)”

 1. Nick pisze:

  Buraków się nie sadzi, tylko się sieje. Nic dziwnego że te osiołki nie mogą znaleźć pracy 🙂

 2. Jjk pisze:

  Stomil i pass przyjmie wszystkich.

 3. Emigrant pisze:

  Podziękowanie mozna skladac wladzom brzozowskim 🙂 dlaczego ludzie w wieku powyżej 20 lat nie chca zostac w powiecie brzozowskim? Zero pracy, zero szacunku, zero przyszlosci, zero alternatywy na przyszlosc? 😉 wystarczy z 20 lat i zacznie padac wszystko bo nie bedzie mlodych sil pracujących 🙂 To tylko kwestia czasu 😉 malo tego duze firmy nie zostana wpuszczone na ten rejon bo wszyscy wiedza dlaczego, wiec powoli wszystko umiera 🙂

 4. Krzysztof Kononowicz pisze:

  auuuuu auuuuu zofia !!!!

 5. Syl pisze:

  Brzozów już od dawna nie ma nic do zaoferowania!! Oferty pracy marne i mało zachęcające,a jak już się znajdzie to po 5-letnich studiach magisterskich lądujesz na kasie. No thank you.

 6. siedzą urzędnicy na sali pisze:

  Ciekawe ile zarabiają ci urzędnicy co siedzą w alcie na rozdaniu nagród ? a ile zarabia lekarz rezydent odpowiedzialny za życie tych urzędników ?

 7. Karo pisze:

  Z tymi burakami to mu nie wyszło 😂 biedny chłopak

 8. Nazwisko pisze:

  Jakby się człowiek nazywał odpowiednio, to i praca by się znalazła. Nawet bez studiów.

 9. Majka pisze:

  Stanowiska są obsadzone, wprawdzie nie burakami, ale też warzywa

 10. jak tu żyć ? pisze:

  co oferuje powiatowy urząd pracy bezrobotnym ? ile w tym urzędzie jest zatrudnionych pracowników ? jaki jest roczny budżet tej jednostki ? czy dadzą mi pracę jak tam pójdę ? i z jakim wynagrodzeniem ? (wykształcenie wyższe) bo chciałbym zarabiać średnią krajową ! ale w powiecie brzozowskim BEZROBOCIE OGROMNE !
  5599 osób bezrobotnych w powiecie brzozowskim na dzień 31 stycznia 2017 r.
  z czego w poszczególnych gminach jest :
  Miasto Brzozów 501 osób
  Gmina Brzozów 1638 osób
  Gmina Domaradz 595 osób
  Gmina Dydnia 779 osób
  Gmina Haczów 685 osób
  Gmina Jasienica 701 osób
  Gmina Nozdrzec 700 osób
  Prawie 5,6 tys osób to jak małe miasteczko !

 11. bezrobotny pisze:

  „Urząd Pracy zbada satysfakcję… bezrobotnych
  Klienci urzędów pracy, zarówno bezrobotni, jak i pracodawcy, zostali już wylosowani. Będzie to grupa reprezentatywna dla całego województwa.
  Badanie satysfakcji bezrobotnych, którzy korzystają z pomocy powiatowych urzędów pracy, to pierwsza tak zakrojona akcja w Polsce. Ministerstwo pracy zleciło ją w naszym regionie Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Rzeszowie. Samą realizacją zajmie się krakowska firma. – Rzeczywisty koszt badania jest uzależniony od liczby poprawnie przeprowadzonych wywiadów, a przede wszystkim od kompletnie wypełnionych ankiet, czyli m.in.na udzieleniu odpowiedzi przez ankietowanego zgodnej z jego wolą, a nie z wolą osoby badającej, dotarciu do prawdziwych opinii, a nie na realizacji z góry założonej tezy – podkreśla Mateusz Kutrzeba, wicedyrektor ds. rynku pracy WUP w Rzeszowie. Badanie potrwa do końca roku. Objęci nim będą nie tylko bezrobotni, ale też pracodawcy. – Badanie ma dostarczyć nam wielu informacji na temat oczekiwań klientów powiatowych urzędów pracy – tłumaczy wicedyrektor. (…) – Ogromnie się cieszę, że po tylu latach funkcjonowania PUP-ów dojdą do głosu ich klienci. Sam fakt przemiany „petenta” w „klienta” już jest znaczący. Kiedy tylko będą znane wyniki tego badania bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Współpraca państwowych instytucji i agencji zatrudnienia jest, nie tylko moim zdaniem, niedostateczna, a takie badanie da nam informacje, z którymi trudno będzie polemizować. Da też impuls do zmian. Wartościowe też będą informacje o poziomie obsługi w poszczególnych urzędach. Od kandydatów oraz pracodawców na co dzień słyszymy bowiem raczej niepochlebne opinie – zauważa Artur Ragan z Work Express. (…)”

  Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/7705501,urzad-pracy-zbada-satysfakcje-bezrobotnych,id,t.html

 12. Kizak pisze:

  Od 01.01.2017R. ubezpieczenie będzie miał każdy bez względu na sytuację.Czy w takim razie Urzędy Pracy mają dalszy sens funkcjonować?

 13. znajomy pisze:

  Czas najwyzszy zlikwidować pomnik tj. Biuro Pracy w Brzozowie , bo naprawdę nic nie robią , tylko o każdej pracy decyduje jedna osoba , wszyscy dobrze wiedza . Jeszcze pomnik Piłsudskiego, ktoś naprawdę nie mysli z powiatu i Gminie o rozwoju , lecz aby pogrążyc młodych , żeby opuścili powiat . Czas najwyższy aby powiatem zajęli się młodzi a nie emeryci . Niech odejda a sytuacja sie zmieni.. Wystarczy im pieniędzy z emerytury aby dobrze żyć.

 14. Powiatowiec pisze:

  Ile powiat przeznacza rocznie funduszy na utrzymanie i funkcjonowanie Urzędu Pracy w Brzozowie i czy te środki są adekwatne do tego co ten urząd wnosi w poprawę sytuacji bezrobotnych z powiatu?

 15. Życie pisze:

  Jakbym miał chodzić do ZSO lub ZSE to bym wolał po gimnazjum wyjechać do Czech:)

  Przynajmniej bym nie tracił czasu

 16. Oyche Doniz pisze:

  kc Sławek, Artur, Pilchu 🙂

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.