SEJM: 20 groszy do paliwa, w zamian bezpieczniejsze drogi. Gorąca debata nad Funduszem Dróg Samorządowych (FILM)


W Sejmie trwa dyskusja nad projektem o Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych (gminnych oraz powiatowych). Fundusz wspierałaby nowa opłata drogowa w wysokości 20 groszy za litr paliwa.

Swoją opinię podczas debaty wyrazili także posłowie z naszego regionu: Bogdan Rzońca oraz Joanna Frydrych.

– Z pewnością drogi publiczne w Polsce nie mają charakteru partyjnego. Z tym się wszyscy zgodzimy. Tak? – pytał retorycznie poseł Bogdan Rzońca. – Koszty wypadków drogowych w Polsce 48 miliardów złotych. Czy Państwo posłowie przeciwstawiacie temu 5 miliardów złotych? – odnosząc się do środków, jakie zasilałyby rocznie Fundusz Dróg Samorządowych.

– Przez ostatnie półtora roku masło podrożało o 2 zł, mleko o złotówkę, bochenek chleba o 1,2 zł. Wraz ze wzrostem cen paliwa wzrosną m.in ceny żywności, leków, ubranek dla dzieci – stwierdziła z kolei posłanka Joanna Frydrych.
Debata podczas 45. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej


Jeden komentarz do “SEJM: 20 groszy do paliwa, w zamian bezpieczniejsze drogi. Gorąca debata nad Funduszem Dróg Samorządowych (FILM)”

  1. Brzozowiak pisze:

    Rzońca o czym ty gadasz każdy chce dobrych dróg i każdy chce je budować ale oszczędności szukać w budżecie a nie w kieszeni podatników jaki jest narzut w paliwie podatków to ponad pół ceny akcyza vat teraz podatek drogowy. Jak macie moje poparcie odnośnie sądów tak tutaj można was tylko skrytykować takich rzeczy sie nie robi Panie Pośle bo pójdziecie jak po na odmęty polityki

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.