REKLAMA
WUP

Elektryczny minibus z Grodu Grzegorza. Polska premiera już w listopadzie! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Automet Electric to pierwszy minibus na rynku napędzany baterią elektryczną. Firma Automet z Sanoka jest pionierem w tej dziedzinie. Pojazd powstał z przeznaczeniem dla komunikacji miejskiej.

Minibus pomieści maksymalnie 22 pasażerów. W tym  w zależności od kombinacji, miejsc siedzących może być od 13 do 19, z kolei tych stojących od 3 do 9. Silnik  do 150 kW napędzany jest baterią elektryczną. Co ważne po jednym doładowaniu elektryczny minibus przejedzie nawet 200 km.

Co prawda zarówno polskie jak i zagraniczne firmy mają w swojej ofercie pojazdy elektryczne, natomiast są to autobusy sporych rozmiarów. Automet proponuje minibusa, który z powodzeniem sprawdziłby się w komunikacji miejskiej czy transporcie lotniskowym, chociażby w przypadku przewożenia załóg czy vipów.

Pojazd został już zaprezentowany na targach wyposażenia lotniskowego w Monachium. Z Niemiec trafił do Belgii na największe targi autobusowe w Europie – Busworld w Kortrijk. Do dzisiaj jest prezentowany klientom jak i zwiedzającym.

Z kolei polską premierę Automet Electric zaplanowano w listopadzie tego roku. Pierwszy egzemplarz pojedzie do Wielkopolski.

źródło/foto: materiały Automet Group

26-10-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.