REKLAMA
Strony WWW Sanok

REGION: Pędził w terenie zabudowanym 160 km/h!

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jechał skodą 160 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. 1 Maja w Ustrzykach Dolnych. Przeprowadzony przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że kierowca skody, pomimo ograniczenia do 50 km/h, jechał 160 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się 30-letni obywatel Słowacji. Za popełnione wykroczenie, oprócz grzywny w drodze postępowania mandatowego, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

zdjęcie poglądowe / foto: Policja Lubuska

zdjęcie poglądowe / foto: Policja Lubuska

KPP Ustrzyki Dolne

26-01-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Abc2018-01-26 15:32:51
0 0
Obcokrajowcom nie moga zabrać Prawo jazdy
Do Abc2018-01-27 10:36:00
0 0
Można. Jezeli prawo jazdy zostanie zatrzymane w Polsce obywatelowi innego kraju musi ono byc nastepnie zwrocone do wydzialu danego kraju, ktory nastepnie zwroci je kierowcy. Taki dokument nie moze byc fizycznie na dluzej zatrzymany w Polsce. Tak samo dziala to w przypadku zatrzymania prawa jazdy Polakowi w Niemczech. Dostanie np. zakaz na pól roku w Niemczech, ale dokumentu fizycznie nie maja prawa mu zatrzymac na ten okres i musza zwrocic do Polski. Czyli po zatrzymaniu prawa jazdy Słowakowi, trzeba dokument zwrócić na Słowację, tam go odzyska, ale zakaz w Polsce pozostanie.