REKLAMA

Przygotowanie województwa do sezonu zimowego

PODKARPACIE. Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem narady było przygotowanie województwa do okresu zimowego. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele różnych służb, w tym Policji.


Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zaznaczyła, że sezon zimowy wymaga od służb ścisłej współpracy w zakresie reagowania i przygotowania na zagrożenia. Wydała rekomendacje dla jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak podkreślił insp. Zbigniew Sowa, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, podkarpacka policja będzie prowadzić wzmożone działania pod kątem ochrony osób przed skutkami niskich temperatur. Komendant wyjaśnił, że policja posiada odpowiednie procedury, obejmujące prowadzenie monitoringu miejsc, w których zwyczajowo mogą przebywać bezdomni, tj. dworce, ogródki działkowe itp. oraz udzielenie im pomocy we współdziałaniu z jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami i organizacjami zajmującymi się osobami bezdomnymi, uzależnionymi i wykluczonymi.

Wojewoda Ewa Leniart zaapelowała za pośrednictwem mediów o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy i przekazywanie odpowiedniej informacji służbom, które mogą podjąć działania ratujące życie.

winter-1367153_960_720

zdjęcie poglądowe

ŹRÓDŁO: KWP

09-11-2017


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.