REKLAMA
Strony WWW Sanok

Prokuratura bada sprawę zaginięcia 12-latka. Drugi wątek ma podłoże seksualne

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie prowadzi postępowanie w związku z zaginięciem 12-latka z Izdebek. Sprawa jest skomplikowana i wielowątkowa. Jest też podejrzenie o popełnienie czynów o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego.

 

12-letni Daniel z Izdebek zaginął we wtorek 13 listopada. Wyszedł do babci około 14.30, bawił się na podwórku w pobliżu jej domu. Jednak około 16.00 już go tam nie było. Chłopcu towarzyszył pies. Wiadomo było również, że 12-latek ma trudności w komunikowaniu się z innymi.

Zaginięcie zgłoszono na policję. Wówczas rozpoczęto działania. Chłopak 2 dni i dwie noce przebywał w lesie, razem ze swoim pupilem przemierzał leśne ścieżki. To uratowało go od wychłodzenia. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano wszelkie możliwe służby. Dziecka szukała też rodzina i okoliczni mieszkańcy, a także stowarzyszenia. Finalnie chłopca odnalazł grzybiarz, którzy poinformował o tym goprowców. Akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie, ale cała sprawa może mieć przykry finał.

Prokuratura bada okoliczności zaginięcia

Sprawa zaginięcia Daniela trafiła do brzozowskiej prokuratury. Śledztwo prowadzono bezpośrednio w związku z zaginięciem, jednak w trakcie czynności pojawiły się kolejne wątki. Jak udało się nam ustalić w rodzinie Daniela nie działo się dobrze. 10-cioro rodzeństwa żyło w trudnych warunkach, ale i w nie najlepszej atmosferze. Mimo tego, że wiele osób wiedziało o sytuacji w tej rodzinie, nikt specjalnie nie reagował. Podobnie też brzozowska policja nie odbierała zgłoszeń choćby o przemocy w tej rodzinie.

Postępowanie toczy się w sprawie związanej z zaginięciem chłopca, a w związku z tym z narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i jest to związane z nienależytym sprawowaniem opieki przez osoby, które z mocy prawa są zobowiązanie do sprawowania pieczy nad dzieckiem – informuje prokurator Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Jest to przestępstwo z art. 160 kk.

Wątek o podłożu seksualnym?

Natomiast drugi wątek tego  postępowania jest bezpośrednio związany z podejrzeniem popełnienia czynu  o charakterze seksualnym  na szkodę małoletniego dziecka. Jedna osoba została w tej sprawie zatrzymana. Prokurator wniósł o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego zatrzymania – wyjaśnia prokurator Bobola.

Tą osobą jest ojciec 12-latka. Dzisiaj sąd rozpatrzy prokuratorski wniosek. 

W tej części postępowania chodzi o przestępstwo z art. 200 kk, czyli inną czynność seksualną wobec małoletniego poniżej 15 lat, co jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, natomiast z uwagi na dobro rodzeństwa, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji.

Wiemy natomiast, że dzieci  z uwagi na  charakter postępowania, zostały umieszczone w specjalnym ośrodku opiekuńczym. Prokuratura nie udziela również informacji odnośnie matki dziecka, z uwagi na dobro postępowania.

Do sprawy wrócimy.

 

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALIZACJA: Daniela odnaleziono w lesie, 5 km od domu (FOTO)

Z OSTATNIEJ CHWILI: Odnaleziono zaginionego Daniela!

POSZUKIWANIA 12-LATKA: Brzozowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

 

16-11-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

katolik2018-11-16 12:17:37
0 0
a co zrobiła parfia w sprawie tej rodziny? Przecież tyle ludzi chodzi tam do kościoła ?
Kasia 2018-11-16 13:27:43
0 0
Matko gdzie była opieka społeczna,gdzie byli ludzie którzy wiedzieli co tam się dzieje?jakim bydlakiem trzeba być żeby narobić tyle dzieci i jeszcze pchać mordę do własnego dziecka.....niech ci gnojku we więzieniu sito z dupy zrobią
/v\\2018-11-16 14:15:11
0 0
Dzięki Bogu odnalazł sie i ze nic sie nie stało a pozatym to rodzicie nie wiedzą chyba co to prezerwatywy bo matka jest w ciąży raz za razem jak urodzi jedno to juz w ciąży z kolejnym i juz jest w kolejnej ciąży i za niedługo urodzi 11. Pozatym dobrze zrobili ze wzięli dzieci i jego do więzienia zamkną bo wkoncu jego żona odpocznie od... I dzieci będą miały lepsze życie.
wstyd na całą Polskę2018-11-16 17:34:17
0 0
I dobrze, może ktoś się w końcu zainteresuje, gdzie byli do tej pory sąsiedzi, parafia, policja, opieka społeczna? Nikt nic nie wiedział? Akurat w to nikt nie uwierzy.
KK2018-11-16 18:38:46
0 0
Domysły. Pierwsze artykuly o biednych rodzicach.Teraz 3 wersje o PODEJRZENIACH , obsmarowujac przy okazji rodzine na cała Polske. Jezeli okaze sie to nie prawda i bedzie sprostowanie to i tak malym drukiem napisane albo nawet wcale. Narazie nic nie wiadomo , badajcie sprawe i jak będą potwierdzone informacje to wtedy piszcie. Mam nadzieję ze to nie prawda , bo w takim wypadku całe Izdebki piwinny sie wstydzić za waszą niepomoc ! Teraz glosno wykrzykujac ze patologia , tyle dzieci , biedne życie a przed tym wielka cisza. Bo nikt w tej wiosce nie zna sasiada , juz nie wspomne o mocherowych beretach. Taka mentalnosc polaka , wiem wszystko ale nie zareaguje moze ktos to inny zrobi za mnie.
xxx2018-11-16 20:43:54
0 0
A gdzie byli sąsiedzi, rodzina ???
AA2018-11-16 20:47:46
0 0
A szkoła ? Przecież dzieci chodziły do szkoły? Nikt nic nie zauważył ?
Oskarżyciele2018-11-16 21:20:33
0 0
Wszystkich wokół oskarżacie, a nie wiecie, czy rzeczywiście ktoś o czymkolwiek wiedział. Dzieci niesamowicie się wstydzą przemocy w domu, a tym bardziej seksualnej, więc starają się te fakty ukrywać za wszelką cenę. A tu jeszcze dziecko niepełnosprawne, to każde zachowanie postronny tłumaczy tą niepełnosprawnością.
...2018-11-16 21:29:21
0 0
"Kiedy jeszcze trwały poszukiwania chłopca, rodzicom uważniej przyjrzeli się pracownicy socjalni, którzy zajmują się rodziną" - a gdzie opieka była wcześniej, że nie zauważyła w jakiej sytuacji żyje rodzina?
Aa2018-11-16 22:23:43
0 0
Nie sąd cię skarze pedofilu, za kratami poczujesz smak przestępstwa
Do Aa2018-11-16 23:35:13
0 0
Pedofilia to najgorszy rodzaj przestępstwa, za które, moim zdaniem, nie może być za wysokiej kary, ale nie skazuj człowieka, jeśli nie wiesz na pewno, że to zrobił. Widziałam dokument o mężczyźnie, który przesiedział kilkadziesiąt chyba lat w więzieniu za gwałt i morderstwo dziecka, choć się nie przyznawał, wszystkie okoliczności na niego wskazywały. Po tych latach przy okazji innego śledztwa znaleziono prawdziwego sprawcę, który się przyznał. Niesłusznie skazany też się tam wypowiadał- to był strzęp człowieka, Łatwo można się pomylić i skrzywdzić kogoś.
a kto był wójtem w tej gminie ? 2018-11-17 18:04:56
0 0
bo to przecież GOPS podlega pod gminę ? a czy to nie w tej gminie wcześniej powiesił się młody chłopak ?
A.D.&socjopaci2018-11-18 18:46:04
0 0
jeśli krew w zylach to pic czy mrozić?
Gosc2018-11-19 12:47:38
0 0
A paniusie w MOPS kawusie pija i paczusie wperdalaja....bo po co butki i raczki brudzic interewencjami....