REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

POWRACAMY DO SPRAWY: Gdzie trafią odpady z dzikiego wysypiska śmieci w Brzozowie? (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci przy ulicy Zdrojowej w Brzozowie. Kilka dni po ukazaniu się na naszym portalu informacji dotyczącej sterty odpadów zalegających na działce sąsiadującej z nieczynnym wysypiskiem śmieci, pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie porządkowali wspomniany teren.

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Zapytaliśmy gdzie trafią odpady z dzikiego wysypiska, jaki dokument reguluje magazynowanie na przedmiotowym terenie odpadów, a także kiedy po raz ostatni wspomniany teren był porządkowany.

11Odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Na działce gminnej były gromadzone odpady biodegradowalne pochodzące z przycinki  drzew i krzewów prowadzonej na terenach miejskich. Żaden dokument, o który Pani pyta tego nie reguluje, ponieważ znajdujące się tam odpady biodegradowalne, były tam przewożone tymczasowo w celu dalszego zagospodarowania.  Zarówno ta działka, jak i inne działki gminne są porządkowane w miarę potrzeb – wyjaśnia Dariusz Kamiński, zastępca burmistrza Brzozowa

Interwencję, dotyczącą dzikiego wysypiska śmieci podjęła Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Funkcjonariusze potwierdzili, że w miejscu nieczynnego od lat wysypiska śmieci złożone były odpady roślinne i budowlane. Policja będzie wyjaśniać tę sprawę, powiadomimy o tym również odpowiednie służby – informuje st. asp. Monika Dereń oficer prasowy KPP w Brzozowie

Nasze pytania skierowaliśmy również do Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie. Poprosiliśmy o wyjaśnienie na jakiej podstawie pracownicy PGK prowadzili prace porządkowe na terenie dzikiego wysypiska.

Teren zaznaczony na załączonej mapie był miejscem prac porządkowych wykonywanych przez pracowników PGK Sp. z o.o. na podstawie zlecenia Gminy Brzozów z dnia 24 lipca 2018 r. – tłumaczy zarząd PGK w Brzozowie.

Przypominamy, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Brzozowie, delegatura w Jaśle zapowiedział kontrolę w gminie Brzozów, której celem będzie sprawdzenie gospodarowania odpadami na terenie gminy.


03-08-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.