REKLAMA
WUP

POWRACAMY DO SPRAWY: Gdzie trafią odpady z dzikiego wysypiska śmieci w Brzozowie? (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci przy ulicy Zdrojowej w Brzozowie. Kilka dni po ukazaniu się na naszym portalu informacji dotyczącej sterty odpadów zalegających na działce sąsiadującej z nieczynnym wysypiskiem śmieci, pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie porządkowali wspomniany teren.

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Zapytaliśmy gdzie trafią odpady z dzikiego wysypiska, jaki dokument reguluje magazynowanie na przedmiotowym terenie odpadów, a także kiedy po raz ostatni wspomniany teren był porządkowany.

11Odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Na działce gminnej były gromadzone odpady biodegradowalne pochodzące z przycinki  drzew i krzewów prowadzonej na terenach miejskich. Żaden dokument, o który Pani pyta tego nie reguluje, ponieważ znajdujące się tam odpady biodegradowalne, były tam przewożone tymczasowo w celu dalszego zagospodarowania.  Zarówno ta działka, jak i inne działki gminne są porządkowane w miarę potrzeb – wyjaśnia Dariusz Kamiński, zastępca burmistrza Brzozowa

Interwencję, dotyczącą dzikiego wysypiska śmieci podjęła Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Funkcjonariusze potwierdzili, że w miejscu nieczynnego od lat wysypiska śmieci złożone były odpady roślinne i budowlane. Policja będzie wyjaśniać tę sprawę, powiadomimy o tym również odpowiednie służby – informuje st. asp. Monika Dereń oficer prasowy KPP w Brzozowie

Nasze pytania skierowaliśmy również do Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie. Poprosiliśmy o wyjaśnienie na jakiej podstawie pracownicy PGK prowadzili prace porządkowe na terenie dzikiego wysypiska.

Teren zaznaczony na załączonej mapie był miejscem prac porządkowych wykonywanych przez pracowników PGK Sp. z o.o. na podstawie zlecenia Gminy Brzozów z dnia 24 lipca 2018 r. – tłumaczy zarząd PGK w Brzozowie.

Przypominamy, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Brzozowie, delegatura w Jaśle zapowiedział kontrolę w gminie Brzozów, której celem będzie sprawdzenie gospodarowania odpadami na terenie gminy.


03-08-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Jak to możliwe 2018-08-03 14:14:42
0 0
Materiał był również w TVP3 jak to możliwe że Burmistrz Kamiński wskazał za winowajców tegoż oto wysypiska mieszkańców Brzozowa to skandal nikt przecież nie mógł tam wwieźć śmieci ponieważ jest tam rampa. Nie ładnie tak zrzucać winę na wyborców.
Mieszkaniec2018-08-04 04:33:24
0 0
Panie Kamiński jak wysypisko bylo wyłaczone ze skladowania to po co gmina kazala tam zwozic??? Czy PGK nie ma placu lub nawet specjalnych kontenerow by to magazynowac a pozniej wywozic na kompostownie czy moze brak pieniedzy w kasie sklonil gmine do takich dzialan?pytan wiele a odpowiedzi zawsze brak
Ewa2018-08-04 08:09:32
0 0
Dzięki interwencji Brzozów24 śmieci już tam nie będzie
Darek na burmistrza!2018-08-04 09:02:30
0 0
Darek na burmistrza!!
Brzozowianka2018-08-04 09:51:44
0 0
Kobieta na burmistrza
Śmieszne, chociaż tak naprawdę nie2018-08-05 13:21:34
0 0
To są niezależne media? Co stało się z komentarzami?
gość2018-08-05 14:25:10
0 0
Brzozów i niezależne media ??? haha to żart prawda ?
Kuluar2018-08-05 19:37:26
0 0
Szanowny Panie Stapiński oraz wszyscy przeciwnicy lokalizacji budowy PSZOK i oczyszczalni na Jakli Wielkiej, następnym razem, znajdźcie sobie lepsze medium do przekazywania swoich "sprzeciwów" wobec wszystkiego lub zacznijcie wyraźniej składać zdania, bo nikt nie rozumie tego co chcecie przekazać innym. Komentarze wskazują całą drogę skąd komentarze wychodzą dlatego nie błaźnijcie się, Internet to wredne medium, wszystko można w nim znaleźć na każdego. A do moderatora tejże wspaniałej, niezabezpieczonej strony internetowej, radzę nie usuwać tego komentarza, wszystko widać i można to wrzucić na główną bez żadnego problemu.
Paweł2018-08-06 06:08:08
0 0
Zastanawia mnie dlaczego nie napisano o tym, że obok muru jest już ruch wahadłowy i można przejechać przez Brzozów bez szukania objazdów, tylko powtarza się artykuł, który już wszyscy przeczytali, a gmina posprzątała cudze śmieci. Czyżby znów zasada, że zły news to dobry news? Bo zawsze ktoś przyłoży samorządowi?