POWIAT BRZOZOWSKI: Ukradli 30 tys. Chcieli wyjechać i wydać w innym województwie


POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy zatrzymali sprawców włamania do domu. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 18 i 23 lat. Ich łupem padły pieniądze w kwocie około 30 tys. zł. Funkcjonariusze postawili podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem.

W środę około godz. 13, brzozowscy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych w Zmiennicy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że podczas jego nieobecności, do budynku weszli nieznani sprawcy i po splądrowaniu pomieszczeń skradli pieniądze w kwocie około 30 tys. zł.

Dyżurny skierował na miejsce przestępstwa oznakowane i nieoznakowane patrole policji. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje wskazywały, że za włamanie mogą być odpowiedzialni dwaj mieszkańcy tej samej miejscowości w wieku 18 i 23 lat. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani niedługo po zgłoszeniu włamania, na przystanku autobusowym w Brzozowie.

Funkcjonariusze ustalili, że zamierzali wyjechać do innego województwa, aby wydać skradzione pieniądze. Podczas przeszukania ujawniono przy nich znaczną sumę gotówki. Starszy miał blisko 12 tys. zł., a młodszy ponad 17 tys. zł. Okazało się, że część skradzionych pieniędzy mężczyźni zdążyli już wydać na drobne zakupy. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

rabarbary

źródło: KPP Brzozów


Jeden komentarz do “POWIAT BRZOZOWSKI: Ukradli 30 tys. Chcieli wyjechać i wydać w innym województwie”

  1. xxx pisze:

    bardzo dobrze złodzieje ze Zmiennicy złapani 😉 teraz niech posiedzą z 10 lat i się nauczą nieroby !!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.