POWIAT BRZOZOWSKI: Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik


DOMARADZ / PODKARPACIE. Kierujący ciągnikiem, który w czwartek 2 czerwca doprowadził do wywrócenia się pojazdu, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że traktor nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Sam 51-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po godzinie 19 policjanci zostali skierowani do Domaradza, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego miał jeździć po drodze. Gdy funkcjonariusze dojechali w rejon wskazywanego miejsca zauważyli mężczyznę, który oddalał się pieszo od leżącego na pobliskich polach uprawnych ciągnika.

Jak ustalili policjanci, był to 51-letni mieszkaniec tej miejscowości, właściciel ciągnika. Z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu, na miejsce przybyła również straż pożarna. Ostatecznie pojazd został odholowany na parking strzeżony.

old-tractor-1336329_960_720

Mężczyzna nie zaprzeczał, że to on kierował pojazdem. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Urządzenie wskazało blisko 2 promile alkoholu. 51-latek nie był w stanie okazać dokumentów pojazdu, gdyż ich nie posiadał. Jak oświadczył był to traktor typu SAM. Nie był ubezpieczony i poddawany badaniom technicznym.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia. Podczas przesłuchań potwierdziło się to, że kierowca traktora jeździł nim po drogach publicznych. Wkrótce 51-latek usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Ponadto policjanci przekażą informacje do Funduszu Gwarancyjnego o braku obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, co również dla jego właściciela skutkuje wysoką karą pieniężną.

Lato to okres kiedy zaczynają się prace polowe, a tym samym na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Przypominamy kierowcom o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną tylko pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania nim.

źródło: KPP Brzozów


Komentarzy: 4 do “POWIAT BRZOZOWSKI: Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik”

 1. ferguson łon chon cheng kung chang chung chaung brabung dupamung srambug pisze:

  Mieszkańcy wioski okazali się bandom konfidentów biada im powiadam, ten traktor? to traktor? to koło traktora nie stało chłop sobie zrobił malutkiego bibka czasem łyknął i wielkie halo, jaką on mógł rozwinąć prędkość tym szacownym sprzętem? , ludzie dajcie spokój.

 2. pioutdyh pisze:

  A może to pijany ciągnik wywrócił traktorzystę..

 3. ad3 pisze:

  I co z tego ?? Chyba jest poza drogą publiczną.

 4. jtv pisze:

  Pojazd typu sam nie podlega ubezpieczeniu indywidualnemu, z funduszu gwarancyjnego nie będzie żadnej kary.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.