Ponowne skażenie wody w Brzozowie! PGK wydało komunikat


BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie, informuje odbiorców wody z wodociągu >1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka, że woda z sieci wodociągowej w Brzozowie nie nadaje się do spożycia przez ludzi w tym: picia, przygotowania posiłków i potraw, mycia i płukania jarzyn, warzyw, owoców, produkcji żywności, mycia naczyń mających kontakt z żywnością, higieny jamy ustnej.

W próbce wody pobranej do badania laboratoryjnego w dniu 05.06.2017 r.  na sieci wewnętrznej wodociągu > 1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ul. Tysiąclecia w Brzozowie stwierdzono nieznaczną obecność bakterii z grupy Clostridium perfringens w ilości 2 jtk/100 ml. W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnych wyników i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, osoby w szczególności z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci korzystających z wody wodociągowej, zachowali szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki. Ponadto informujemy, iż od dnia 06.06.2017 r. trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej w związku z powyższym może wystąpić okresowo zmętnienie wody bądź też wyczuwalny zapach chloru. Woda po dezynfekcji wodociągu zostanie pobrana do badań laboratoryjnych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Brzozowie do przebadania pod względem bakteriologicznym. O wynikach badań PGK Sp. z o.o.  powiadomi odrębnym komunikatem w dniu 07.06.2017 r.  Wodę butelkowaną do celów spożywczych będzie można odebrać w siedzibie Przedsiębiorstwa, ul. Legionistów 10.

Jak podkreśla Dariusz Kamiński zastępca burmistrza Brzozowa, próbka wody została pobrana 5 czerwca. Gdy stwierdzono, że znajduje się w niej nieznaczna obecność  bakterii wywołującej zgorzel gazową, powiatowy inspektor sanitarny, wydał decyzję o zamknięciu wodociągu.
– Musimy dociec jakie są przyczyny, bo to  już nie powinno  się zdarzyć –  mówi burmistrz Kamiński mając na myśli to, że gmina Brzozów zastosowała filtry UV do eliminacji zanieczyszczeń biologicznych z wody – Mamy nadzieje, że  badanie powtórne, którego wynik jutro poznamy, wykaże, że w wodzie nie ma już  Clostridium perfringens.

water-2057924_960_720

Źródło: redakcja, Gmina Brzozów


Komentarzy: 24 do “Ponowne skażenie wody w Brzozowie! PGK wydało komunikat”

 1. ela pisze:

  szok 21 wiek a woda którys raz już skarzona

  • Burmistrz Rzepka do wymiany pisze:

   szok jak można doprowadzić to takiego stanu ujęcia wody

  • Do Pana Rzepki pisze:

   czy nie powinien pan już odejść na emeryturę? Zrobic troche miejsca młodszym ?

 2. mieszkaniec pisze:

  11,20 zł za wodę, która nadaje się tylko do spłukiwania toalety…

  • Ant pisze:

   Woda kosztuje 4,91- kolejny który wie lepiej.
   i nie ma abonamentu, nie zużywasz – nie płacisz

 3. To straszne pisze:

  Co dzieje się z wodą w Brzozowie . PANIE burmistrzu Rzepka jak to możliwe? Przecież w Brzozowie mieszkają też dzieci

  • Ant pisze:

   Straszne jest straszenie przez sanepid w Brzozowie że woda w sieci jest skażona, 2 sztuki bakterii zgodnie z komunikatem wystąpiły tylko w ośrodku szkolno wychowawczym, który dodatkowo jest jednym wielkim placem budowy. Trzeba sprawdzić wodę na ujęciu i w innych miejscach a później straszyć ludzi.

 4. Brzozowianka pisze:

  Obok studni,gdzie woda jest już skażona wybudują Pszok i oczyszczalnię ścieków?Jaka wówczas będzie nasza woda???

  • Ant pisze:

   Woda będzie czysta bo nie będzie szamb z których ścieki przelewają się do gruntu i do źródeł wody a plastik z lasu na Jakli trafi na PSZOK, tam gdzie jego miejsce, chyba że komuś nadal nie będzie się chciało po sobie posprzątać ;(

 5. Brzozowiak pisze:

  Który to już raz niudolna władza Brzozowska bedzie wmawiała ludziom że wszystko gra i jest bezpiecznie… Panie Rzepka odpuść Pan już

 6. Gość pisze:

  Pan Rzepka przecież też używa tej wody to raczej sam jej nie zanieczyszcza….

  • Brzozowiak pisze:

   Do Gość Cóż z tego że też korzysta on jest Burmistrzem Gminy i płacimy mu za to żeby brał odpowiedzialność i czynił starania aby miedzy innymi woda była zdatna do spożycia pokażcie w której miejscowości na podkarpaciu taka sytuacja się powtarza tyle razy przestancie bronić nieudolnego Burmistrza pracownicy urzędu !!!

 7. ObywatelTOMEK pisze:

  Do Ant, piszesz posty o 8:20 ,więc jesteś w pracy.Rzepka płaci Ci za lizanie d i denne komentarze.Piszesz o IQ,twoje oscyluje w okolicy o.Władza w Brzozowie jest jak woda:skażona,śmierdzi i jak najszybciej do wymiany.Najdroższa władza i woda jedno i drugie do szamba.

  • mati pisze:

   Gdyby głupota miała skrzydła, to latałbyś Obywatelu TOMKU nad brzozowskim rynkiem jak te szare gołębie …..ups.. zapaskudziłbyś wtedy cały rynek swoimi śmierdzącymi odchodami – jelita i mózg sobie lepiej wymień albo zaszyj odbyt to oczyszczalni nie będziesz potrzebował, hahahahah.

 8. Ant pisze:

  Do obywateltomek: po twoim poście widać że lizanie tylnych części ciała masz biegle opanowane, a jak przejmiesz władze to sobie porządzisz, tylko kto takiego idiotę wybierze /chyba że woda i ścieki będą darmowe/ ale takie rzeczy tylko w biedronce 😉

  • MCad pisze:

   mati i Ant: odpowiedzcie mi proszę na pytanie- jesteście ślepi, głupi, naiwni czy po prostu sympstyzujecie z bur”MISTRZEM”? Woda jest zanieczyszczona kilka razy do roku. Ale przecież nic się nie dzieje, bo to „tylko dwie bakteryjki”. A gdyby tak do szklanki wody ktoś dodałby Wam tylko dwie kropelki moczu? Wnioskujac po Waszych komentarzach wypilibyscie ja ze smakiem 😉 a gdyby te kropelki nalezalyby do „gospodarza” to zapewne prosilibyscie o więcej i to z uśmiechem na twarzy i iskierka miłości w oczku 😉
   Zakupiono filtry. Za czyje pieniądze? Za pieniądze podatników,a to kolejny przykład nieudanego wydawania- marnotrawienia pieniedzy w naszej gminie. Trzeba w końcu wymienić tych, którzy siedzą w ratuszu i działają na naszą szkodę. I filtry.

 9. Gość pisze:

  Ponieważ zatrucia wody w mieście zdarzają się po kilka razy w roku należy zatem zapewnić mieszkańcom dostęp do dobrej wody ze studni publicznych. Takie studnie były kiedyś w mieście np. na rynku i gdzie indziej. Podobne studnie są dostępne w innych miejscowościach /Iwonicz, Rymanów, Kombornia itp./ i w razie awarii starzy ludzie nie będą musieli zgłaszać się do MPGK bo to dla nich jest kłopot. Zamiast wydawać środki na wydumane i wątpliwe pomysły / np mural / należy zadbać o zdrowie mieszkańców bo z opieką medyczną jak słychać jest krucho.

  • Gołąb pisze:

   Do MCad: no, no – wniosek jest jeden – nagonka na burmistrza jak nic.

   Poczytaj jednak i może twój mózg zrozumie, że filtry UV na które wydano pieniądze podatników służą do dezynfekcji wody. Poczytaj ze zrozumieniem, bo artykułów w necie i literaturze nie pisał burmistrz i jego świta. Ażebyś nie musiał zbyt wysilać mózgu w obawie, że to przez burmistrza utworzą ci się nowe synapsy i połączenia synaptyczne wklejam fragment:

   „Dezynfekcja wody promieniami UV

   Zalety technologii UV w stosunku do tradycyjnych metod sprawiły, że jest ona coraz chętniej stosowana i udoskonalana. Technologia oparta jest na procesie czysto fizycznym, który nie zmienia smaku i zapachu wody oraz nie tworzy szkodliwych produktów ubocznych dezynfekcji. Dodatkowo eliminuje ona potrzebę transportu, przechowywania i wykorzystywania potencjalnie groźnych chemikaliów. W przypadku niektórych mikroorganizmów (Clostridium, Cryptosporidium, Giardia) promieniowanie UV jest znacznie skuteczniejszym sposobem dezynfekcji niż metody chemiczne. Wszystko to powoduje, że liczba zainstalowanych reaktorów UV na świecie i w Polsce systematycznie wzrasta.”

   i nie rób człowieku ludziom „wody z mózgu” bo bystrością to ty nie błysnąłeś. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to przekaz o skażeniu wody był bardzo jasny – bakterii na ujęciu wody nie było, mam nadzieję, że chociaż to jest dla ciebie zrozumiałe, jednak tak dla pewności – na ujęciu WODA BYŁA CZYSTA.

   Poczytaj też o urynoterapii i jeszcze się mocno zdziwisz……i zapamiętaj, że dowiedziałeś się o niej dzięki burmistrzowi 🙂 hahahhaha

   Śmieszne i żałosne jest to, że osoby, mające coś do powiedzenia ale nie „szczekające” na władzę są momentalnie atakowane – no tak, najlepszą formą obrony jest atak (bardzo prymitywne). Za to persony z „wąskimi horyzontami myślowymi” (tzw. zakute łby – sięgnij do słownika synonimów) bardzo…
   Pocieszający jest jednak fakt, że czasem „trafi się” jakaś mądrzejsza i bardziej błyskotliwa osoba. Pozdrawiam

  • MCad pisze:

   Do Gołębia, a raczej głąba:

   Nie jest to nagonka na bur”mistrza”, a obiektywna ocena jego nieporadnych działań 🙂 do której ma prawo suweren wybierajacy władze (dotyczy każdego szczebla administracji). To Twój komentarz głąbie jest nagonka na suwerena, a w taki sposób vice prostak broni prostaka 😉

   Wiem na czym polega zastosowanie technologii promieni UV do dezynfekcji wody. Ale o zastosowaniu tej technologii jak i również o jej działaniu trzeba mieć pojęcie aby skutecznie ja wdrożyć 😉 a kolesiostwo panujące w naszej gminie powoduje, że jest brak osób z odpowiednimi kwalifikacjami, zaczynając od samej „góry”.

   O urynoterapii dowiedziałem się od babci lata temu. Od burmistrza mógłbym się nauczyć dużo w tej dziedzinie, bo jest głównym „urynoterapeuta” tej gminy. Dzięki niemu każdy mieszkaniec naszej gminy (wykluczajac przysietczakow i jego kolezkow) ma zagwarantowana urynoterapie że strony burmistrza, który zlewa wszytskich ciepłym moczem 😉
   Końcówki Twoich wypocin nie chce mi się komentować, ale na pewno nie należysz do tych bardziej błyskotliwych i madrzejszych, a trafność powiedzenia „najlepsza forma obrony jest atak” doskonale widać w Twoim komentarzu, który atakuje kogoś kto odważył się skrytykowac urząd 😉
   Pozdrawiam vice prostaku.

 10. mieszkaniec RBR pisze:

  Po pierwsze należy dobrze informować o tym ze woda jest skażona. Gdzie wozy nienagłaśniające jeżdżące po metropolii (haha) i ostrzegające o skażeniu? Ja osobiście nie mam zwyczaju sparwdzac so dziennie robi presesina z PGK.

 11. mieszkaniec brzozowa pisze:

  Najnowszy komunikat PGK Brzozów, z dnia 8.06.2017 informuje, że woda nadaje się do spożycia.

 12. seti pisze:

  KOMUNIKAT
  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzozowie informuje odbiorców wody z wodociągu > 1000 m3 /24 h Brzozów Jakla Wielka, że w dniu 07.06.2017 r. zostały pobrane do badania laboratoryjnego próbki wody z sieci wodociągowej w Brzozowie w 4 punktach poboru: Przedszkole Samorządowe Nr 1 ul. Armii Krajowej, Przedszkole Samorządowe Nr 2 ul. Bielawskiego, blok ZGM ul. Podwale oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  ul. Tysiąclecia 27. Przeprowadzone badania próbek wody przez Oddział Laboratoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie wykazały, że woda w zakresie parametrów mikrobiologicznych oraz mętności odpowiada wymogom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015, poz. 1989).
  W związku z powyższym traci aktualność komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie z dnia 06.06.2017 r.

  Z-ca Państwowego Powiatowego
  Inspektora Sanitarnego
  w Brzozowie
  mgr inż. Elżbieta Lasek

 13. mieszkaniec pisze:

  Dlaczego PGK nie dostarczyło dobrej wody pitnej mieszkańcom Brzozowa i nie zaczerpnięto jej z tego nieskażonego ujęcia głównego? Do mnie dopłynęła już woda skażona więc co z tego że na Jakli nie było skażenia??? Wszyscy i tak musieli kupić wodę bo kto ma czas w godzinach urzędowania PGK gonić tam po wodę? A osoby starsze, które nie mają samochodów lub mieszkają dalej np na Podlesiu??? Popieram uruchomienie studni w mieście wtedy nie będziemy zdani na łaskę PGK. Pamiętam z dawnych czasów że było kilka czynnych studni w centrum.
  Odnosząc się natomiast do niewielkiej ilości bakterii w 100ml wody to uprzejmie przypominam, że nie powinno (zgodnie z przepisami) być jej tam wcale! Tylko tyle i aż tyle.

  • MCad pisze:

   Bardzo dobrze napisane. NIE POWINNO BYĆ JEJ TAM WCALE! Ale dla naszych gospodarzy (którzy bronią się sami w komentarzach) najważniejsze jest to, że „były tam tylko 2 bateryjki”, które przecież pytają się o zgodę czy mogą się rozmnozyc i, w którą stronę się przemieszczać- z prądem wody czy pod prąd (czyt. w głąb sieci wodociągowej).

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.