REKLAMA
Strony WWW Sanok

Policyjna edukacja dla bezpieczeństwa. Spotkania z najmłodszymi i najstarszymi (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Profilaktyka społeczna od wielu lat wpływa na podniesienie świadomości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Policjanci z brzozowskiej komendy spotykają się z uczniami szkół na terenie powiatu, aby mówić o „Bezpiecznych feriach”. Podczas zajęć z seniorami edukują, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.


Dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego odwiedzają szkoły na terenie powiatu rozmawiając z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjanci przekazują informacje na temat prawidłowego zachowania na drodze i znaczenia elementów odblaskowych. Podczas spotkań omawiane są również zasady zachowania się w sytuacji kontaktu z osobami obcymi czy podczas ataku groźnego psa. Funkcjonariusze przybliżają założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów.

303-151416

Starsi uczniowie z uwagą słuchają pogadanek na temat zasad bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu oraz przestępstw popełnianych w cyberprzestrzeni. Do szkół trafiają też elementy odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

W trakcie spotkań dzielnicowi przekazują dyrektorom szkół plakaty promujące program „Dzielnicowy Bliżej Nas”, aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi korzystają również z zaproszeń dyrektorów placówek oświatowych i biorą udział w spotkaniach organizowanych okazji Dnia Babci i Dziadka. Policjanci informują starsze osoby o metodach stosowanych przez oszustów oraz jak ustrzec się przed przestępstwem.

źródło: KPP Brzozów

29-01-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.