REKLAMA
ZS2
REKLAMA

Policyjna akcja „Znicz 2018” na terenie powiatu brzozowskiego

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2018” rozpocznie się w środę i potrwa do niedzieli, 4 listopada. Jak co roku głównym zadaniem policjantów w tym czasie będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. W tych dniach wskazana będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W środę, 31 października rozpocznie się policyjna akcja „Znicz 2018” i potrwa do niedzieli 4 listopada. W tych dniach funkcjonariusze zadbają przede wszystkim o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i powrócili do swoich domów.

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach w tych dniach informujemy, że na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 19 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Przysietnicy.

Na terenie powiatu brzozowskiego nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Podczas działań funkcjonariusze będą kontrolować m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach.

Apelujemy do kierowców o to, aby zwracali uwagę na oznakowanie i polecenia wydawane przez policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że zgodnie z hierarchią ważności znaków to policjant jest najważniejszą osobą na skrzyżowaniu i wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń i sygnałów.

Aby te święta upłynęły bezpiecznie apelujemy do kierowców o rozsądną i bezpieczną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

303-154451

KPP Brzozów

31-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: