REKLAMA
Szymon Stapiński Maria Janas

Policjanci ujawnili w sumie 658 wykroczeń. Podsumowanie działań ,,niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

PODKARPACIE . Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Reagowali także na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami i osoby piesze. Działania prowadzone były w całym kraju.

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas piątkowych działań funkcjonariusze kontrolowali w jaki sposób, zarówno niechronieni uczestnicy jak i kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego.

odessa-2606684_960_720

zdjęcie poglądowe

Podczas działań na drogach województwa podkarpackiego policjanci ujawnili w sumie 658 wykroczeń, z czego 552 popełnili kierujący, 40 rowerzyści, a 66 piesi.

Najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenie to przejeżdżanie przez oznakowane przejścia. Natomiast w przypadku osób pieszych to między innymi – przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

ŹRÓDŁO: Podkarpacka Policja

13-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.