Pijany woźnica wjechał w samochód


WESOŁA / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci interweniowali w niecodziennym zdarzeniu, w którym uczestniczył woźnica. Mężczyzna powożący zaprzęgiem konnym uszkodził zaparkowanego na poboczu seata. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj około godz. 21, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w Wesołej. Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze, gdy dojechali na miejsce, zauważyli konny zaprzęg i uszkodzonego seata. Już po wstępnych ustaleniach okazało się, że sprawcą tej kolizji jest woźnica. 60-letni mężczyzna powożąc zaprzęgiem nie zachował bezpiecznej odległości od omijanego seata i go uszkodził.

Ponadto, jak się okazało, nie tylko niewłaściwie wykonany manewr przyczynił się do tej kolizji, ale fakt, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badane alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Koniem i wozem nietrzeźwego woźnicy zajął się członek rodziny, który bezpiecznie dojechał do gospodarstwa 60-latka.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że powożący zaprzęgiem konnym musi stosować się do przepisów ruchu drogowego i odpowiednio wcześnie informować innych uczestników ruchu o zamierzonej zmianie kierunku jazdy za pomocą sygnałów dawanych ręką i batem. Nie wolno również powozić po spożyciu alkoholu. W tej kwestii obowiązuje go takie samo prawo jak innych kierujących.

hungary-734033_960_720

KPP Brzozów


Komentarzy: 6 do “Pijany woźnica wjechał w samochód”

 1. Kocham SANOK pisze:

  ACH ten „piękny” Brzozów !
  To z miłości do niego Sanockie rodzące nawet piechotą jak do sanktuarium szły i będą iść dniami i nocami. Tylko TAM, byle nie tutaj. NO I TUTAJ JUŻ NIE MA ! Szkoda. że ten Brzozów nie jest 800 km. dalej !

 2. kochamRBR pisze:

  I znowu w powiecie brzozowskim pijany koń narobił szkód. Z pewnych informacji wiadomo, że dorożka nie miała przeglądu i OC.

 3. janek pisze:

  A koń był trzeźwy ? Wesoła wiadomość z Wesołej na poprawe humoru 🙂

 4. dddddddddddd pisze:

  i to lubię powiat brzozowski
  a Brzozów od Wesołej 22 km da się ahahahahahahahahahahaha
  a cokolwiek w Bukowsku, Pisarowcach itp
  tendencyjne to pisanie.

 5. Jarco85 pisze:

  A konie też dmuchały?

 6. Realny pisze:

  Przeciez to Kazek

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.